«Слово наче птах — народжується з крилами», З до слова людина намагається змінювати світ, перетворювати його, надавати його розвиткові потрібного спрямування. Те саме можна сказати і про прислів’я вони водночас були і витвором народно-поетичної творчості, і засобом впливу Читаючи цю серію, розумієш – усе геніальне – просте.
М'які слова і камінь крушать. Байка байкою, а борщ стигне. Мовивши слово, треба бути йому паном. Хто багато обіцяє, той рідко слова дотримує. Рідна мова - не полова: її за вітром не розвієш.
Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається. Птицю пізнати по пір'ю, а людину по мові. Рідна мова - не полова: її за вітром не розвієш. Більше діла — менше слів. Будь господарем своєму слову. Мовивши слово, треба бути йому паном. Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш. Від красних слів язик не відсохне. Від солодких слів кислиці не посолодшають. Від меча рана загоїться, а від лихого слова — ніколи. Від теплого слова і лід розмерзається. Вода все сполоще, тільки злого слова ніколи. Впік мене тим словом, не треба й вогню. Гостре словечко коле сердечко. Де мало слів, там більше правди. Діла говорять голосніше, як слова. Де слова з ділом розходяться, там непорядки водяться. Добре слово краще, ніж готові гроші. Добрим словом мур проб'єш, а лихим і в двері не ввійдеш. За грубе слово не сердься, а на ласкаве не здавайся. З пісні слова не викидають і свого не вставляють.
Читаючи цю серію, розумієш – усе геніальне – просте.
М'які слова і камінь крушать.
Байка байкою, а борщ стигне.
Мовивши слово, треба бути йому паном.
Хто багато обіцяє, той рідко слова дотримує.
Рідна мова - не полова: її за вітром не розвієш.