М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ааа512
ааа512
09.01.2022 14:29 •  Українська мова

Прочитайте текст. Виберіть правильну відповідь на запитання до тексту.

ШЕВЧЕНКО-ХУДОЖНИК

Першими вчителями Тараса Шевченка були, як знаемо із його спогадів, сільські дяки, здебільшого п'яниці та хіроман ти. Та вже на п'ятнадцятому році життя Шевченко потрапляе до майстерні Віленського університету Рустема, а згодом - до варшавського маляра-портретиста Лампі. Вони прилучили його до рисування античних статуй і барельєфів. У 1830 році, потрапивши у Петербурзі до цехового майстра Ширяева, він не раз забігав до Літнього саду, щоб змалювати там паркові деко ративні скульптури. Та потяг до античності і щасливий випа док дали Шевченкові змогу познайомитися з художником-зем ляком Сошенком, який зробив усе, що було в його силах, щоб урятувати молодий талант від загибелі. Гіпсовий клас академ художеств, перші відомості з анатомії й перспективи - оце ета пи малярської освіти Тараса, які забезпечив йому Сошенко щедо викупу з кріпацтва. Написана у цей час Шевченком картина Едіп в Афінах вразила іменитих художників й одразу вирі шила справу порятунку молодого кріпака для мистецтва. 3 квітня 1838 року - дня викупу на волю - i до 1854 ро

ку ним опікується Карл Брюллов, художник відомий не лише в Росії, а й у всій Європі. Навчаючись в Академії, Тарас пише ряд картин, за які дістає срібні медалі тільки тому, що золоті не присвоюють художникам подлого сословия, тобто тим, що походять з простонароддя, тим паче з кріпаків. Його кар тини •Борець», .Хлопчик, що ділиться хлібом з собакою», •Циганка» мають окреслений стиль романтизованого побуту. Для прожитку молодий художник ілюструе тогочасні видання.

Не без впливу українського маляра Штернберга зароджуєть ся замисел створити тритомний альбом рисунків Живописна Україна», «Судна Рада», «Дари в Чигирині», «Старости», «У Киевi>, •Видубецький монастир - ці п'ять картин дають нам уявлення про зміст і характер нереалізованого цілого.

У червні 1848 року Шевченка заарештовано за участь у Кирило-Мефодіївському товаристві, яке ставило своєю метою просвіту українського народу. Десять літ заслання із заборо ною писати й малювати відірвали Тараса Григоровича від улю бленого мистецтва. Але повернувшись у червні 1857 року із за слання, він одразу береться до праці і створює цикл повчально проповідницьких ілюстрацій на тему «Блудного сина». Його захоплює гравюра. Як завжди, освоїв її самотужки. І скоро за гравюрні копії Рембрандта Притча про виноград та Соколова «В шинку» дістає титул академіка гравірування на міді..

До кінця життя (10 березня 1861 року) він не покидав ма лярства. Історично-побутові картини, портрети, гравюри - ось творчий доробок останніх років. Малярство Шевченка було кла сичним доповненням його поетичної творчості (3 кн. «Історія української культури).

1. Першими вчителями Шевченка були:

а) сільські вчителі, священики, дяки; б) сiльськi дяки, маляр, батьки;

в) сільські дяки, хіроманти, малярі-п'янички; г) професори, художники, майстри пензля

2. До рисування античних статуй він прилучився:

а) у Відні;

б) у Вільно:

в) у Польщі:

г) у Києві.

3. Шевченко познайомився із Сошенком:

а) у художника Брюллова; б) у літньому саду;

В) в Академии художеств; г) у художника Ширяева.
4. Про себе як художника молодий Шевченко засвідчив картиною:

а) -Карл Великий б) Борець";

(Едiп в Афінах»: ООЦиганка.

5. Для прожитку Шевченко заробляе:

а) малюванням лубочних картин:

б) написанням оповідань: а) написанням портретів генералів; (г) ілюстраціями тогочасних видань.

6. Шевченко задумав альбом про Україну назвати:

a) -Мальовнича Украiна»;

б) Живописна Україна»;

в) «Краса України»; г) «Старовинна Україна».

7. Замисел художника не був реалізований через:

а) хворобу; ( б) арешт:

в) вiд'iзд:

г) побутові причини.

8. Шевченко повернувся із заслання у:

а) 1856 р.: 6) 1857 p.;

в) 1858 р.; г) 1859 р.

9. Після заслання художник захопився:

а) різьбою по дереву; (б) гравюрою:

в) малюванням портретів;

г) поезією

10. Гравірування Шевченко навчився:

а) у Брюллова:

б) у Сошенка;

в) самотужки;

г) у Штернберга.

11. Визначте тему й основну думку тексту.

12. На скільки частин можна поділити текст?​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
loko177
loko177
09.01.2022
На мою думку нелегко знайти ту людину яка б незвертала увагу на красу світу,природи,але нажаль це не так.Не всі звертають на це увагу,ну звичайно тепер в сучасному світь більшість людей повязані з телефонами,компютерами,тощо.Цим людям не цікаво в реальному житті,вони зациклюються в ігри,інтернет,фільм. І навіть не цікавляться світом.
А інші люди обожнюють природу:вони ходжуть у різні походи,шукають різну інформації про всесвіт,природу.Вони все більше і більше шукають інформацію щоб дізнатись все,і це так продовжуються поки їхній інтерес стає в професію.Мені теж дуже подобається природа наприклад:вранці мальовничий туман який не можливо омалювати,річка пливе за своєю течею,вітер легко погойдує гілля дерев,і те опале листя робить осінь більше різнобарвною,взимку чарівна казка всі діти виходять надвір щоб зліпити снігову-бабу,покидати сніжками або покататись на санках,лижах.А в літку взагалі словами не передати все різнокольорове,зелененька травичка,гарна клумба з квітами,синє небо,сонце гріє,вдомі навіть не хочеться сидіти.
4,6(85 оценок)
Ответ:
baranovkirill
baranovkirill
09.01.2022

 В одномумісті жили два маленьких горобчики Чик та Чирик. Дуже любили вони вихвалятись один перед одним.

  Одного сонячного ранку горобчики знову почали вихвалятись. Чик, гордо піднявши голову, сказав:

- Подивись, яке в мене гарне пір'ячко. Воно так і виблискує на сонці.

Чирик відповів:

- Та ти тільки поглянь, які у мене ніжні крильця, тендітний хвостик. Я набагато кращий від тебе.

Чик аж закричав від таких слів. Між горобчиками почалась сварка, яка невдовзі переросла в бійку.

   За маленькими хвальками, хитро примруживши оч гав великий чорний кіт Мурко. Чик та Чирик бились так, що аж летіло пір'я. Кі тихенько підкрався і швидко стрибнув за здобиччю. Вхопив горобчиків за хвостики. Перелякані пташенята почали вириватись, і таки полетіли. У Мурка в лапах залишилися лише їхні хвостики. Посідали бідолашні на паркані і мовчать. Нікому не хочеться більше вихвалятись, та і немає чим.

  З того часу горобчики жили дружно. А якщо і кортіло деколи похвалитись, то одразу згадували про свої хвостики, які залишились у Муркових лапах.

4,5(90 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ