М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Janne000
Janne000
11.08.2021 12:42 •  Українська мова

Контрольний твір розповідного характеру з елементами роздуму в художньому стилі з використанням займенників.Вимоги до мовлення під час написання творчої роботи1. Змістовним - Підпорядковуйте своє висловлювання темі, основній думці; не пишіть зайвого.2. Послідовним - Стежте за порядком викладу думок.3. Багатим - Уживайте різноманітні слова і речення: намагайтесь не повторювати тих самих слів і однакових речень.4. Точним - Використовуйте найбільш точні слова.5. Виразним - Добирайте слова і вирази, які найбільш яскраво передають основну думку. 6. Правильним - Грамотно пишіть слова, правильно будуйте речення, зазначайте розділові знаки.Поради щодо написання твору-роздуму Зрозумійте, осмисліть тему майбутнього твору-роздуму. На підставі заголовку до твору визначте його проблему. Це й буде зміст роботи. Сформулюйте тезу, яка б відображала основну думку твору. Проілюструйте тезу необхідними прикладами або доказами. З’ясуйте послідовність наведення аргументів (доказів). Уживайте вставні слова і словосполучення: на мою думку, до речі, на жаль, по-моєму, отже, наприклад, таким чином; речення: «Я вважаю», «Мені здається», які виступають засобами зв’язку між частинами роздуму. Висновки, аргументи (докази) намагайтеся виділяти в окремі абзаци. Перевірте написане, виправте помилки. 1. Додатковий коментар. Основна частина твору – це безпосереднє розкриття теми. Не слід забувати, що назва твору лейтмотивом проходить через увесь текст, логіка мислення учня повинна розвиватися від конкретної деталі до узагальнення або навпаки – від загального до конкретного. Вступ і висновки можуть бут и меншими за обсягом, але не можна скорочувати основну частину, бо тоді розкриття теми твору не буде достатнім.
Перелік тем, запропонованих для написання контрольного твору: 1. «Дитинство – чарівний світ пригод і романтики» (за вивченими творами Всеволода Нестайка, Ярослава Стельмаха, Лесі Ворониної).2. «Світ карколомних пригод звичайного хлопчика Климка» (за повістю «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9» Лесі Ворониної). 3. «Цікаві пригоди Яви та Павлуші» (за повістю «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка).4. «Таємничі пригоди друзів» (за повістю «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха).

👇
Ответ:
podgainiyroma
podgainiyroma
11.08.2021
Справжнім чарівником художнього слова можна назвати українського письменника Всеволода Нестайка. Сам він вважає, що побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна. Тому й став дитячим письменником, щоб у творах повертатися у дитинство, догратися, досміятися.
Повість "Тореадори з Васюківки" теж про гру, вигадку, фантазію. Романтика щоденних пригод так захопила двох друзів Івана Реня і Павла Завгороднього, що іноді вони втрачають відчуття межі між реальністю та уявним світом, створеним ними самими.
Вже з перших рядків повісті починаєш розуміти: доведеться сміятися. І сміятися багато та весело. Такий незвичайний колорит сільського дитинства зобразив письменник. Пригоди героїв повісті починаються змалку. Пискнув неправильно хлопчина власне ім'я. От і прозвали Явою на все життя. Але немає коли засмучуватися з цього приводу, бо виникає стільки справ, що не вистачає часу замислюватися над тим, як там тебе називають. Та ще й є друг Павлуша, який виручить і до що-небудь придумати.
Ява і Павлуша не просто вигадники. Це дві "бомби уповільненої дії", хоч у їх вчинках немає злого умислу, а тільки добрі наміри. Адже добру справу хотіли зробити хлопці, коли проводили першу лінію метро у Васюківці. Порятунок маленького песика Собакевича із занедбаної криниці взагалі можна назвати подвигом без будь-яких жартів: далеко не кожен спуститься на дно напівзруйнованого колодязя. Щоправда, енергія у хлопців б'є через край. Тому навіть добрі справи часто перетворюються на комічні ситуації, що викликають сміх.
4,7(84 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ббэшка
ббэшка
11.08.2021
Ярослав Дашкевич. Народився 13 грудня 1926 у Львові, помер 25 лютого 2010 року. Український історик, який за радянської доби не зламався під тиском ідеології (7 років перебував в ув’язненні та виправно-трудових таборах, 16 років був безробітний), а за часів незалежності став одним із найактивніших пропагандистів люстрації історичної науки. Володівшістьма мовами (українською,англійською,вірменською,німецькою,польською,французькою). Сфера наукових зацікавлень пана Дашкевича: історія вірменської колонії в Україні,археографія,історіографія та джерелознавство історії України, спеціальні історичні дисципліни (геральдика,сфрагістика, генеалогія та ін.). 
4,5(28 оценок)
Ответ:
luizalol
luizalol
11.08.2021
Шкода , що всі хотять готових відповідей! 
давай дам план і спробуй сама- це цікавіше.
 доприкладу найперше треба вибрати тему, яка хвилює саме тебе. 
Наприклад: тема оцінювання знань. Спобуй довести свій погляд на "дванадцятибальну систему": чи вона подобається, чи п'ятибальна подобалась саме тобі більше(чому так , чи навпаки). Заторкни питання нерозуміння батьками нової системи оцінювання( адже навіть один бал- то є позитивно). Поцікався як в інших країнах оцінюють знання( десь є і сто балів) в кінці помрій, як би ти оцінювала знання учнів, коли б стала викладачем..
4,5(84 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ