Прочитайте речення, поставте питання від головної частини до підрядної. На питання якого другорядного члена речення відповідають підрядні частини?
1. Найкраща там росте травина, (ДЕ?) де твоя родина.
2. Криницю копай не тоді, (КОЛИ?) як хочеться пити.
3. Там росте вербиця, (ДЕ?) де тече водиця.
4. Пір’їна себе важкою вважала, (ДОКИ?) аж доки вітер не подув.
5. Троянду найменше цінують там, (ДЕ?) де до неї звикли.
6. Доки людина дихає,(ДОКИ?)вона сподівається на краще. (Нар. творчість)
Речення відповідають на питання обставин.
Назвіть розряди, на які поділяють обставини.
Розряди обставин:
- місця
- часу
дії
- допусту
- умови
- мети
- причини
- міри і ступеня.
У яких поданих реченнях підрядні частини відповідають на питання обставин місця? обставин часу?
Питання обставин місця: 135
Питання обставин часу: 246
Візьміть у руки стару газету або книгу, вдихніть аромат часу. Можливо їх читали ваші батьки, їх переживання назавжди залишились на цих сторінках, стали спогадами. Так само ті книжки, які прочитаєте ви, стануть вашими спогадами. Неважливо, гарні ці спогади чи печальні, головне – вони ваші, особисті. Будь-яка щира ємоція – це цеглинка у ваш культурний розвиток, сходинка до взаєморозуміння зі світом.
Крім того читання непомітно поповнює словниковий запас, допомагає вживати правильно вирази, тренує увагу і пам`ять. Також покращуються знання з граматики, бо наш розум на рівні підсвідомості фіксує вірне написання речень та текстів. Начитаній людині комфортно в будь-якій компанії, завжди є що розповісти та зацікавити співбесідників.
Мені дуже подобається читати, і я бачу в цій потребі багато плюсів: розважаючись,отримую нові знання, підвищую свій культурний рівень, роблю внесок в своє майбутнє. Загалом, відчувати себе освіченою людиною – не останнє задоволення в цому світі!Цей твір можливо наприклад замість читання підставте сою улюблену справу.