Агрус, який росте у нас быля хати, щорічно дає високі урожаї. В мого братика улюблена іграшка дзига, яку я йому подарував(ла) на день народження.На ганок прилетіла гава і підняла гвалт із-за того що прогавила обід
П’яте колесо до воза ⇒ зовсім не потрібний; по гарячих слідах ⇒ одразу; підкласти свиню ⇒ підставити,зробити якусь підступність; наганяти страху ⇒ залякувати; прийшла в голову думка⇒ людина щось згадала, про щось подумала; вивести на орбіту ⇒ надати умови для досягнення успіху; тримати під п’ятою ⇒ тримати когось в залежності; сісти в калошу ⇒ потерпати від невдачі; відривати від серця ⇒ віддати щось дуже цінне; обірвати напівслові ⇒ не дати людині висловитися; стояти на заваді ⇒ перешкоджати; кирпу гнути ⇒ хизуватися; по щучому велінню ⇒ без докладання зусиль; викидати фокуси ⇒ робити незвичайні вчинки; обламати крила ⇒ позбавити мрій, бажань; задніх пасти ⇒ бути позаду всіх, останнім; у Сірка очей позичати ⇒ так кажуть про безсовісну людину; передати куті меду ⇒ перебільшити.
Займенник — це самостійна частина мови, яка вказує на особу, предмет, ознаку, кількість, але не називає їх.НАПРИКЛАД: він, ми, щось (вказують на особу, предмет);той, мій, всякий (вказують на ознаку); скільки, стільки(вказують на кількість). Займенники відповідають на питання хто? що? який? чий? скільки?Усі займенники змінюються за відмінками, а деякі, як і прикметники, — ще й за родами та числами.У реченні займенник найчастіше виступає підметом, додатком або означенням, рідше — частиною присудка.НАПРИКЛАД:: Я принесу тобі свою надію... (В. Симоненко).