1. Частина мови. 2. Група за значенням (сурядний і його розряд, підрядний і його розряд). 3. Група за будовою (простий, складний, складений). 4. Група за вживанням (одиничний, повторюваний, парний). 5. Що сполучає (однорідні члени речення, частини складного речення).
Зразок Чим люди частіше черпають з криниці, тим краща й чистіша в криниці вода. Чим… тим – сполучник, підрядний мети, простий, парний, сполучає частини складнопідрядного речення. Й – сполучник, сурядний єднальний, простий, одиничний, сполучає однорідні члени речення.
- Як, на Вашу думку, легше за все знайти ключик до серця дівчини? - Що Ви маєте на увазі? - Ось конкретна ситуація: є одна дівчина, яка втратила довіру до людей. Вона мені дуже подобається, і я хотів би повернути їй радість спілкування. - Довіра повертається в процесі спілкування. Ви можете просто поговорити з нею відверто і щиро, сказати їй слова, які вона вже майже не сподівалася почути: ти дуже хороша, ти гарна, ти маєш чудовий голос (або ти чудово малюєш)... Найголовніше, щоб ці слова йшли від самого серця. - І тоді вона мені повірить? - Вона повірить, якщо відчує вашу щирість і бажання прийти на до - То ви вважаєте, що правильно і вчасно сказані слова можуть зробити чудеса? - Так, ваша розмова повинна бути чемною, ввічливою, задушевною, тактовною - і тоді до серця будь-кого з людей ви підберете ключик. - Мені дуже сподобалися ваші поради, я обов"язково ними скористуюся. Дякую вам. - Нехай щастить!
1. Частина мови.
2. Група за значенням (сурядний і його розряд, підрядний і його розряд).
3. Група за будовою (простий, складний, складений).
4. Група за вживанням (одиничний, повторюваний, парний).
5. Що сполучає (однорідні члени речення, частини складного речення).
Зразок
Чим люди частіше черпають з криниці, тим краща й чистіша в криниці вода.
Чим… тим – сполучник, підрядний мети, простий, парний, сполучає частини складнопідрядного речення.
Й – сполучник, сурядний єднальний, простий, одиничний, сполучає однорідні члени речення.