Мова це те, що обєднує народ! Що робить його блищим. Дає змогу спілкуватись. Українська мова є одной з найбагатших і наймилодійніших серед словянських мов. Чи чули ви ще десь такі чудові пісні як у нас? звісно ж ні! Тільки у нас живе такий дружній і величний народ, ми - українці. Ніде більше немає такик поетів як у нас. Леся Українка, Тарас Шевченко, Ліна Костенко, ці люди неначе обшліфували мову, склали різні слова в один вірш, думку, поезію і получилось щось прекрасне... Наш народ багато терпів, під час війн. Але він таки збеіг рідну мову, зберіг пісні, вірші, приказки, прислівя! Це і дає право нам зватись українцями! Кожен має пишатись такою мовою, адже такої більше нема. Ми повинні її берегти, адже тепер дуже популярною мовою стала російська, але це не завадить пронести нашу мелодійну мову через всі покоління!
Ну щось таке, що подобається бери, звичайно він не дуже, але хотілось до з
1. Марійка мовчки дивилась на здивовану подругу. 1. Речення просте. 2. Розповідне. 3. Неокличне. 4. Двоскладне: поширене, повне, неускладнене. 5. Підмет Марійка, простий виражений іменником. 6. Присудок дивилась простий дієслівний, виражений дієсловом дійсного У групі присудка є другорядні члени речення: обставина дії мовчки виражена прислівником, залежить від присудка дивилась (дивилась (як?) мовчки) і поєднується з ним зв'язком прилягання, непрямий додаток на подругу виражений іменником з прийменником, залежить від присудка (дивилась (на кого?) на подругу) і поєднується з ним зв'язком керування; узгоджене означення здивовану виражене дієприкметником, залежить від додатка (подругу (яку?) здивовану) і поєднується з ним зв'язком узгодження. 2. 1. Дівчина троянди поливала, і кудись котилась хмар навала, і сміялась осінь за вікном (В.Сосюра). 2. Це речення складносурядне, складається з трьох предикативних частин: 1) Дівчина троянди поливала, 2) кудись котилась хмар навала, 3) сміялась осінь за вікном, 3. Між частинами відношення єднальні (перелік одночасних, сумісних дій). 4. Частини зв'язані між собою сурядною (перелічувальною) інтонацією, сурядними (єднальними) сполучниками. 5. Всі частини складного речення - за моделлю простого речення -двоскладні, поширені неускладнені, повні. Перша частина - Дівчина троянди поливала - предикативний центр - дівчина поливала; підмет (дівчина) простий,
Мамо,(звертання) про що ти мовчиш? (П.Перебийніс.) Через дітей не раз ,бува,(вставне сл.)болить і серце й голова. (Олександр Олесь.) Людино! Яка ти глибока, людино!(зверт) Всі таємниці Всесвіту,схоже,в твоїй таїні. (М.Самійленко.)Я залюбки скидаю капелюх перед твоєю мудрістю ,Людино (зверт). (Д.Луценко.) Здається,(вставне) все б у пісню перелив. (Б.Грінченко.) Я не з вами, обережні , (зверт.)я півнеба розсотав. (П.Перебийніс.) В далекім, о браття кохані ,(зверт)од мене ви краї та душу свою я із вашими щиро єднаю. (Б.Грінченко.) Сьогодні ,певне, (вставне сл.)буде гарний день. (В.Моруга.) Справді, (вставне)наче легше грудям. (Олександр Олесь.) А може,(вставне) спомин – це далекий вирій? (Л.Костенко.) Щастя, здавалось,(вставне) злетіло на землю. (Олександр Олесь). В кімнаті Катя. Отже,(вставне) сміх і гомін. (М.Доленго.) Цвіте роса,можливо,(вставне)вже остання. (В.Моруга.) Забери свої марення, темряво! (Звертання)(Л.Віценя.) Бридка примаро,(зверт.) швидше нас покинь! (М.Доленго.) Гей,розлетись, думок почварних зграє!(зверт.) (гей-вигук) (Д.Павличко.) Попер..Еду прослалось вЕ..рсти чотири, а можливо,(вставне) п’ять. (Л.Дмитерко.) А це ж далеко верст, мабуТ..ь із п’ять. (Л.Костенко.) Виявля..ЄтЬ..ся,(вставне) ще можу я радіть,радіть, радіти! (М.Рильський.) Якби мій дід у плахту вбрався то ,мабуть,(вставне) бабою б назвався. (Л.Боровиковський.) В дідовій хаті і я нівроку ріс ,як дубок на людську мороку(порівняльний зворот). (А.Малишко.) Виявилось,(вставне) можна з меншими втратами дійти до мети. (М.Доленго.)
Ну щось таке, що подобається бери, звичайно він не дуже, але хотілось до з