М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
vlada3108
vlada3108
10.02.2023 06:30 •  Українська мова

Доберіть і запишіть із художньої літератури чи інших джерел приклади мовної стійкості.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
chovganirina
chovganirina
10.02.2023
Подвоєні букви в сучасному українському письмі вживаються для того, щоб позначити:
- два однакові приголосні звуки на межі значущих частин слова;
- подовжені м’які приголосні звуки, що виникли між голосними у корені.
Подвоєння відбувається:
1. При збігові двох однакових приголосних: - на межі префікса і кореня: беззубий, віддячити, оббити, роззява; - на межі кореня і суфікса: докорінний, неписьменний, щоденний, осінній, ранній;
2. У наголошених прикметникових суфіксах -енн-(ий), -анн-(ий), -янн-(ий), що вказують на міру, більшу, ніж звичайна, або на можливість чи неможливість виконання дії: здорове'нний, невблага'нний, страше'нний, незрівня'нний, незліче'нний.
3. У прикметниках-старослов’янізмах: огненний, благословенний, блаженний, окаянний, священний, мерзенний. Подвоєння не відбувається:
1. У прикметникових суфіксах -н-, якщо основа закінчується на будь-який інший звук, крім -н: реформа — реформений, дерево — дерев’яний.
3. У прикметникових суфіксах -ан-, -ян-, -ен-, що не вказують на неможливість виконання дії або велику міру, та в суфіксах -ин-, -ін-: шалений, жаданий, довгожданий, насильствений, буквений, потомствений, морквяний, лебединий.
Порівняйте: Нездо'ланий — нездола'нний, неоці'нений — неоціне'нний, неприми'рений — непримире'нний.

а) Екранізованний, електронний, корінний, винний.
б) Ідейний (?), брудний, водний, овальний, балетний.

Я не дуже впевнена, що усе правильно.
4,6(96 оценок)
Ответ:
тата282
тата282
10.02.2023
У нашій квартирі у мене немає можливості мати окрему кімнату. Ми ділимо одну на двох з братом. У другій живуть мама з татом. Звичайно, іноді мені дуже хочеться мати свій особистий простір, і я часто уявляю, якою була б моя ідеальна кімната, якби я міг вибирати.

Вона повинна бути не дуже великою, тому що велику кімнату доведеться довго прибирати. В ній повинно бути багато світла і натуральних матеріалів. Наприклад, мені дуже подобаються дерев'яні люстри на кілька ріжків з елементами ковки. Такі вішали в середньовічних замках. А ще мої особисті речі будуть зберігатися в великій дерев'яній скрині. Для одягу я буду використовувати шафа-купе, на дзеркалі якого буде намальований дракон. Ліжко теж буде дерев'яна з різьбленим узголів'ям, а зверху на ній лежатиме шкура.

На вікні будуть висіти римські штори і легка гардина. А біля вікна я расположу свій письмовий стіл з комп'ютером. Там я буду робити уроки і користуватися інтернетом. На стіні перед ліжком буде висіти плазмовий телевізор. Так я зможу відпочивати і дивитися улюблені передачі або фільми.

Стіни в моїй кімнаті будуть обклеєні шпалерами нейтрального кольору без малюнка, а на них у рамках я повішу свої фотографії з друзями та родиною.

На підлозі я б постелив ламінат. Мені здається, він дуже гарний. А ще перед ліжком буде невеликий килимок з довгим ворсом, на таких приємно стояти босоніж.

Ще у мене є ідеї з розряду нездійсненних: наприклад, камін в кімнаті. Я розумію, що це неможливо зробити в панельній багатоповерхівці, але якщо ми говоримо про ідеальної кімнаті, то вона б виглядала саме так.

Зараз я щасливий жити зі своєю сім'єю, і з братом часто буває весело. Але все-таки я сподіваюся, що коли-небудь у мене з'явиться власна кімната, в якій я зможу робити все, що захочу
4,8(65 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ