М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
AliceandCat
AliceandCat
18.04.2020 14:05 •  Українська мова

УКРАЇНСЬКА МОВА 1. Помилку при творення ступенів порівняння допущено в рядку A) найбільш характерний, приємніший, найвідповідальніший Б) найменш населений, гірший, щонайсильніший В) найбільш вибагливіший, менш терпимий, найдраматичніший Г) нaйдaльший, найменш принижений, більш стриманий 2. Форми ступенів порівняння можна утворити від усіх прикметників рядка А) дзвінкий, прегарний, суворий Б) каштановий, бідний, чесний В) темний, глибокий, молодий Г) живий, хворий, дружний 3. Усі слова є числівниками в рядку А) один, одинадцять, шість, двійка Б) єдиний, дві другі, вісім, п'ятірка В) одні, десяток, десятка, три Г) одним, п'ять, кільканадцять, п'ятеро 4. Помилку у вживанні збірних числівників допущено в рядку А) п'ятеро учнів, шестеро кошенят Б) двоє санчат, семеро штанів В) семеро книжок, троє дівчат Г) одинадцятеро страусів, двадцятеро жирафів 5. Неправильно утворено форму наказового дієслова в рядку А) пишемо Б) пишімо В) пишіть Г) хай пише 6.Помилку в написанні особових закінчень дієслів допущено в рядку А) прочитаєте, змелете Б) створимо, розв'яжемо В) розгорнемо, клеєте Г) кричите, полють 7. За до яких суфіксів утворюються пасивні дієприкметники А) -н- -ен- -юч- -яч- Б) -н- -ен- -т- B) -л- -уч- -юч- -ач- -яч- Г) -н- -ач- -т- 8. Утворіть активний стан від слова казати А) сказаний Б) кажучий В) кажу Г) сказано 9. Перепишіть прислів'я, записані цифрами числа, передаючи збірними числівниками: 1. Ліпше 10 приятелів, ніж один ворог. 2. У судді 2 вух має бути однакові. 3. Для боягуза і 3 супротивників — військо. 4. Де 3 працівників, там робота, де 6, там гармидер. 10. Провідміняти словосполучення: білолиця красуня, сорок чотири книги, троє друзів. 11. Утворіть пасивні дієприкметники. В утворених дієприкметниках виділіть суфікси. Розсипати, побачити, перемити, нагріти, згадати, занести, викопати, запекти, сховати, напоювати, ревіти, об'їздити.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Lilpump0228
Lilpump0228
18.04.2020
Доброго дня! Дякую, що запросив мене в ролі шкільного вчителя.

Отже, ми маємо розібрати речення і визначити, у якому з них підкреслена частина є головною.

Почнемо з речення А: "Якби ти до пізнього вечора залишився тут, то ми побачили б усіх борсученят". Давайте розглянемо його детальніше. Виправданням для вибору цього речення може бути те, що воно містить умовну конструкцію "Якби... то", в якій підкреслена частина має прямий зв'язок з наслідком. У цьому реченні головною є частина "ми побачили б усіх борсученят", оскільки вона є наслідком умови "Якби ти до пізнього вечора залишився тут".

Тепер розглянемо речення Б: "Все свідчило про те, що дід був у місті". У цьому реченні ми маємо підкреслену частину "все свідчило про те", яку можна вважати головною, оскільки вона передає основне про що мовиться в реченні, а саме про те, що все свідчило про присутність діда в місті.

Звернемось до речення В: "Коли мені загрожує покарання, то я негайно згадаю про школу та книжки". У цьому реченні знову можна виділити підкреслену частину "Коли мені загрожує покарання". Тут вона є головною, оскільки пояснює, коли саме головний герой згадує про школу та книжки - коли йому загрожує покарання.

На останок розглянемо речення Г: "Щоб море не висихало, потрібно багато краплин". В цьому реченні підкреслена частина "Щоб море не висихало" може бути визначена як головна. Вона передає причину (щоб...) для того, що висловлено в другій частині речення - потребу в багатьох краплях, щоб море не висихало.

Тому, відповідно до вищевикладеного, головною частиною речення є:
А) "Якби ти до пізнього вечора залишився тут, то ми побачили б усіх борсученят".
Б) "Все свідчило про те, що дід був у місті".
В) "Коли мені загрожує покарання, то я негайно згадаю про школу та книжки".
Г) "Щоб море не висихало, потрібно багато краплин".

Сподіваюся, що відповідь була зрозумілою. Якщо є будь-які додаткові питання, будь ласка, задавайте!
4,7(8 оценок)
Ответ:
kaanekiken
kaanekiken
18.04.2020
Поздравляю, я готов выступить в роли школьного учителя и помочь вам разобраться с вопросом!

Давайте подробно разберем каждый вопрос.

16. При уторенні наказового допущено помилку в рядку
А. стань, розріжте, показуй
В. поставте, кинь, повірте
Д. пішли, показуй, сядьте

Ответ: А. стань, розріжте, показуй

Обоснование: Наказовий спосіб в українській мові використовується для вираження наказу або просьби. Він утворюється шляхом додавання до кореня дієслова закінчень -и, -іть, -те, -теся. У рядку А помилкою є використання не тих форм закінчень. Слово "показуй" має бути в формі "покажи", а "розріжте" - в формі "розріж".

17. Усі дієслова безособові в рядку
Б. колотий, посивілий, ріжучий

Ответ: Б. колотий, посивілий, ріжучий

Обоснование: Безособовий спосіб в українській мові використовується, коли не потрібно вказувати, хто здійснює дію. Дієслова у рядку Б є в безособовій формі.

18. Усі прислівники пишуться через дефіс в рядку
Б. хоч/не/хоч, на/гора, по/моему, по/батькові

Ответ: Б. хоч/не/хоч, на/гора, по/моему, по/батькові

Обоснование: Прислівники, які складаються з двох чи більше слів, пишуться через дефіс. В рядку Б всі прислівники мають правильно записаний дефіс.

19. Разом треба писати всі прислівники у варіанті
А. ні/коли, на/впроти, з/вечора, без/відома

Ответ: А. ні/коли, на/впроти, з/вечора, без/відома

Обоснование: В рядку А всі прислівники мають бути написані разом, без роздільного написання.

20. При словозміні допущено помилку в рядку
А. (дять Грозповісте 3/5

Ответ: А. (дять Грозповісте 3/5

Обоснование: Даному вопросу не хватает информации для того, чтобы мне могло стать ясно, какую ошибку было допущено при словозміні. Мне нужно знать, какие были исходные формы слов и как они были изменены. Поэтому я не могу предоставить ответ на этот вопрос.

Надеюсь, что мой ответ был понятен и помог вам разобраться с данным упражнением. Если у вас остались какие-либо вопросы или нужна дополнительная помощь, пожалуйста, сообщите мне.
4,5(73 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ