1. Риторично-питальним в речення А О котрій годині прибуває потяг «Маріуполь-Київ»? Б Хто може сонце погасить і землю вибити з орбіти? В Чи не міг би ти до мені з аналізом речення? Г У якому році відбуваються події роману «Чорна рада»?
Я казала це вже неодноразово і продовжую це стверджувати: Тарас Григорович Шевченко для нашого народу, для України, – це не просто поет чи художник. Він став ковтком свіжого повітря, ковтком натхнення, цілющим струмком посеред пустелі для багатьох поколінь. До нього йшли за благословенням: і незламні воїни, і освічені інтелігенти, і працьовиті селяни. Головною мрією славетного Кобзаря було безхмарне майбутнє для України, тому так сильно прагнули знищити його книжки можновладці, змусити мовчати Шевченка, заславши його далеко від дому…. Минули століття, зараз Україна – це незалежна держава, проте й досі непокоять сумніви: чи піднялися ми з кріпосницьких колін, чи навчилися жити без ката і чи робимо усе, що від нас залежить задля щасливого майбуття?Шевченків ідеал людини й загалом майбутнього вимірюється добром, точніше – здатністю творити добро, чинити щось хороше кожного дня, не очікуючи нагороди чи похвал.
Кожна людина хоч раз, але замислюється над складним питанням: чи потрібна людині мова, чи потрібно її поважати, любити, або чи зможе мова об'єднати нас в скрутну хвилину? Перш ніж відповісти на це питання потрібно зрозуміти, а що таке мова? Мова - це щось незвичайне, красиве. За до неї, ми можемо виражати свої почуття, думки, переживання. Мова не повинна роз'єднувати, вона повинна об'єднувати. Нажаль зараз такі часи, коли спілкування на рідній мові - це щось заборонене. Але не потрібно думати тільки про погане, адже всі люди вільні і вони мають право розмовляти на вільні теми, та на вільній мові, а тобто на якій вони хочуть. Отже всім нам потрібно пам'ятати, що ми єдині, і що мова всіх об'єднує.
Відповідь:
відповідь б
Пояснення: