Прочитайте текст, никонайте завдання 1 і 2. а ще в глибоку давнину виник авичай вести тописи, хронології роду, щоб перен дати нададкам пам'ять про їхніх предків. (2) Кожне наступне покоління розповіда- ло про себе. (3) В архівах знаходимо чимало таких хронік, які дають цінний мате- ріал для вивчення не тільки того чи іншого роду, а й певних суспільних явищ. (4) Представники знаменитих родин часто замовляли художникам, граверам наочне зображення свого роду (За Д. Степовиком). У формі теперішнього часу вжито дієслово в реченні А першому
Б другому
В третьому
Г четвертому
2) Вірш належить до філософської лірики, бо основним мотивом поезії є роздуми ліричного героя над своєю нелегкою долею та сенсом життя.
3) Поет каже, що боротьба - це не тільки певний фізичний процес, але й те, що є зв'язком для багатьох людей, об'єднаних спільною ціллю, яка втілюється в їхньому прагненні відстоювати право на щастя. Тому моральний обов'язок кожного, розвиваючи свої найкращі риси, прагнути зробити щасливою свою долю й долю людей, що оточують тебе.
4) Для Шевченка немає нічого ріднішого, аніж його рідна ненька Україна, тому він так ласкаво про неї говорить: "На нашій славній Україні..."
5) Твір пронизаний болісними почуттями смутку, відчаю та розпачу, які відчували молоді хлопці, прощаючись з родиною, адже не знали, чи побачать їх ще хоч раз...