М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
negfhbr
negfhbr
12.05.2021 19:40 •  Українська мова

1.Історизми - це слова, які А – вийшли з активного вжитку разом із зникненням зрозуміти; Б – виникають у нашій мові щодня; В – вишли з ужитку, але предмети, які вони називають, залишилися; Г - найбільш уживані у певну епоху слова; 2. Усі слова є історизмами в рядку: А – намітка, вуйко, бюро; Б – бунчук, волость, повіт; В – ослінчик, ночви, сито; Г – мука, їжа, коцюба; 3. Слова уста, рать є А – архаїзмами; Б – історизмами; В – неологізмами; 4. Неологізмами є всі слова рядка: А – річка, любов, країна, мороз; Б – маркетолог, візажист, холдинг; В – весна, вуйко. Парубок; Г – голова, добре, спонсор; 5. Діалектизмами є всі слова в рядку А - легінь, плай, вуйко, аист; Б – потічок, квітка, сонце; В – скайп, флешка, мушкет; Г – футбол, чіпсі, капучіно; 6. Застарілі слова є в реченні: А – Поля та луг – у весняному цвіті. Б – Козак був у кармазиновому жупані і тримав мушкет. В – Пісня солов'їна лунає у гаях. Г – У районі відкрився новий супермаркет. 2. Повторити матеріал про професійні слова та терміни на стор. 31-32. Запишіть подані слова у дві колонки: у першу- загальновживані, в другу- професійні: Хліб, рушник, механік, країна, ін'єкція, терапевт, море, калина, парикмахер, музика, акварель, хірург, пшениця.

👇
Ответ:
kiska510
kiska510
12.05.2021

Відповідь:

Пояснення:

1. Історизми - це слова, які В – вишли з ужитку, але предмети, які вони називають, залишилися.

2. Усі слова є історизмами в рядку Б – бунчук, волость, повіт.

3. Слова уста, рать є Б – історизмами.

4. Неологізмами є всі слова рядка Б – маркетолог, візажист, холдинг.

5. Діалектизмами є всі слова в рядку А - легінь, плай, вуйко, аист.

6. Застарілі слова є в реченні Б – Козак був у кармазиновому жупані і тримав мушкет.

Запишіть подані слова у дві колонки: у першу- загальновживані, в другу- професійні:Загальновживані: Хліб, рушник, країна, море, калина, музика, пшениця.Професійні: механік, ін’єкція, терапевт, парикмахер, акварель, хірург.
4,5(23 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Nastysha222
Nastysha222
12.05.2021

Велику роль у розвитку людини грає сімейне виховання, умови розвитку. Але навіть виховуючись в одній сім'ї, діти часом виростають дуже різними. Отже, саме положення дитини в сім'ї робить на нього вплив.

У свідомості кожної людини існує "розумова картинка" старшого і молодшого дитини, "сукупність образів пам'яті", які їм відповідають.

При цьому важливо відзначити, що ці стереотипні уявлення про старшого і молодшого дитину дуже впливають на особистість людини, яка є старшим або молодшим. Справді, ми, батьки, абсолютно по-різному ставимося до своїх старшим і молодшим дітям, чекаємо від них різних речей. Тож чи варто дивуватися тому, наскільки різними вони виростають?

Для того щоб виявити стереотипні уявлення про старших і молодших дітей, що стосуються їх типового поведінки, характеру і зовнішності, в новосибірському педагогічному університеті проводилося спеціальне дослідження, в якому брало участь більше сотні людей. Вийшло чотири групи уявлень: старші про молодших, старші про старших, молодші про старших, молодші про молодших.

Резюмуючи дані дослідження можна сказати наступне:

Типова зовнішність. Старших дітей описують (і група старших, і група молодших) як високих, а молодших як маленьких, низьких. Можливо, це пов'язано з тим, що під час фізіологічного росту старша дитина вище молодшого. Старший брат (сестра) - акуратний і стрункий, а група старших відзначає в молодших неакуратність. Якість сили відзначають як у молодших, так і у старших дітей. Група молодших відзначає у себе безтурботність і усмішливість. При описі зовнішності часто характеризуються очі (колір) - ознака краси, близькості, волосся - ознака краси.

Типове поведінку. Старший - працює, навчає, дбає, допомагає, радить. Для групи молодших до поради найбільш важливі. Таким чином, старший виконує функції дорослого. При описі поведінки молодшого дитини найчастіше і в групі молодших, і в групі старших зустрічаються дієслова "грає", "навчається" і дієслова активного поводження (бігає, стрибає, скаче). Група старших вважає, що молодші багато конфліктують, тоді як молодші про себе такого не говорять. Можливо, молодші сприймають таку поведінку як відстоювання самостійності, а старші як бунт, конфлікт.

Типовий характер. Група молодших, описуючи старшого, ставить на перше місце спокій. Можливо, це пов'язано зі сприйняттям старшого як дорослого, на противагу своєму активному, дитячому поведінки. У старшого також відзначаються якості, важливі для діяльності (відповідальність, розсудливість, цілеспрямованість, серйозність), і "батьківські якості" (строгість, справедливість, доброта). При описі характеру молодшого дитини група молодших на перше місце ставить характеристику "веселий". Опис молодшого наповнений емоційними характеристиками (веселий, вередлива, легковажний, товариський, запальний). Молодші відзначають у себе гнучкість і розум, тоді як старші вважають їх легковажними і залежними.

Отже, старший брат (сестра) представлений високим, великим і струнким. Він володіє характеристиками дорослої людини: досвідчений, відповідальний, розсудливий. Його діяльність часто пов'язана з керівництвом (вчить, виховує, допомагає), більше орієнтована на інших.

Молодший брат (сестра) представлений маленьким, низьким. Він має характеристики дитини: вередлива, цікавий, веселий, залежна. Його діяльність спрямована на розваги, емоційний взаємодія (грає, гуляє, спілкується, веселиться, піклується про емоційну атмосфері), більш орієнтований на власне задоволення. У зв'язку з більш вираженою дитячої позицією молодшому часто доводиться доводити свою самостійність, чого старшому робити практично не доводиться.

Виростаючи, люди все одно залишаються старшими або молодшими. Погодьтеся, що майже кожен з нас може легко классіфіровать більшість своїх знайомих за ознакою старшинства в батьківській родині.

4,5(1 оценок)
Ответ:
pomoshvdorogep0arzo
pomoshvdorogep0arzo
12.05.2021

Кожна людина старається бути схожою на інших,на її думку ідеальних людей.Заради цього вона робить неймовірні вчинки,тільки щоб бути "такою як усі".Тобто ця людина закомплексована.Але відкрийте нарешті очі та подивіться на себе зі сторони.Правда не захоплююче видовисько?Ви пізнаєте ту людину,яка мала щастя,але воно їй не було потрібно?На кого вона схожа?

Хто я тепер?Буду такою як була?На який ідеал я схожа?-питання без відповідей,без смислу.Просто будьте схожі на себе,на горду людину,яка йде по життю своїм променистим шляхом.Майте свою думку-будете схожі самі на себе.Будьте людиною з якої можна не побоятися узяти приклад.Просто будьте собою-це цінуватиметься.

Объяснение:

4,8(5 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ