М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
TopGmaer
TopGmaer
26.10.2020 15:43 •  Українська мова

Добрый вечер. с . у меня загвоздка в дієслові поділися який це час. и для проверки: даси -майбутній час, дайте - теперішній час? заранее ! прочитай текст. випиши у три стовпчики дієслова минулого, теперішнього і майбутнього часу. один господар прийшов з міста, дає своєму синові медівник та й каже: — на, васильку! та поділися з петриком по щирості! — а то як діляться по щирості? — питає василько. — отак, синку, — каже отець. — як переломиш медівник, то даси більшу половинку петрикові, а собі лишиш меншу. це називається по щирості. — то дайте петрикові медівник, хай він ділить по щирості, — каже хитрий василько. (за степаном руданським)

👇
Ответ:
KseniaK0
KseniaK0
26.10.2020
Минулий : прийшов
теперішній : дає ;каже,поділися, питає,каже,каженазивається
майбутній : діляться, даси,переломиш,лишиш,дайте,ділить,
4,6(27 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Віка12341
Віка12341
26.10.2020

ответ, проверенный экспертом

4,0/5

107

Пеппер

главный мозг

21.9 тыс. ответов

8.8 млн пользователей, получивших

Вам не здається, що з мовленням та екологією у нас одні й ті  самі проблеми? Обидва поняття потребують очистки від того, бруду, що накопичувався багатьма роками.

Не знаю, як вам, але мені видається досить дивною і нез`ясовною одна річ, яка просто лізе в очі, точніше, у вуха, але роками залишається поза увагою суспільства у нашій країні. Це правильна мова.  

Ось дивіться. У Бернарда Шоу, в його п`єсі «Пігмаліон», головна героїня Еліза Дулітл жила за часів королеви Вікторії і отримала, як усі діти з бідних родин Англії, в найкращому разі, початкову освіту, тобто, вміла читати та рахувати гроші. Вона виросла у передмісті Лондона, де всі люди говорили на своєрідній мові – кокні, яку часто взагалі не могли зрозуміти жителі інших районів цього велетенського міста. І для людей з привілейованих верств суспільства ця мова здавалася нестерпно огидною, неприпустимою, грубою, викликала подив та глузування.  

Еліза майже ніякої освіти не мала, але навіть вона розуміла, що, не навчившися правильно вимовляти слова і будувати речення, ніколи не зможеш піднятися вище свого жалюгідного оточення, не зможеш розпочати свою праву, не зможеш забезпечити собі гідне життя. Але вона опинилася в потрібному місці у потрібний час, і тут їй трапився професор Хіггінс.  

Що ж до українців, то вони вважають себе культурними та освіченими людьми,  всі мають не просто шкільну освіту, а університетську, та ще й не одну. На кожному кроці у великих містах розташовані навчальні заклади, де людей вчать, вчать,  вчать … рідної мови. І що, як кажуть, у сухому залишку?

Нічого. Як і 100 років тому, правильною мовою говорять одиниці, як-от, наприклад, я. Інші вдовольняються тією мовою, яку зроду чули у себе вдома: дехто – суржиком, дехто – галицьким діалектом, гварою. Багато людей говорять досить правильною російською мовою.  

Як досконале знання мови впливає на суспільний стан та ділову успішність українця? За моїми власними ніяк. Щоб це зрозуміти, достатньо лише на півгодинки увімкнути телевізор. За цей час ви почуєте від дикторів, ведучих, від просто людей, від високоповажних людей, в тому числі – бізнесменів і депутатів парламенту стільки словесного бруду, що вам стане соромно за стан освіти, вихованості, обізнаності людей щодо їхньої мови. Складається враження, що їм не подобається мова, якою вони змушені говорити, що її насаджують штучно, примушують говорити мовою, на якій вони не думають, якою не володіють.  

Я хочу сказати, що в нашій країні, на відміну від Англії 19 сторіччя, знання, а точніше незнання мови не є запорукою «успішного життя», тобто, можна стати заможним і щасливим, користуватися високим становищем та мати імідж поважної особи, не маючи навіть достатнього словникового запасу.  

«Поговори трохи, і я скажу, хто ти», - жартують філологи. І справді, хто ти є насправді – про це скаже твоя мова.  

4,5(17 оценок)
Ответ:
кошка3310
кошка3310
26.10.2020

Задумайтесь на хвилинку, скільки слів-паразитів ви вживаєте щодня? Скільки суржику і нецензурної лексики чуєте від прохожих? І найгірше, наскільки звичним це для нас стало?

Українську мову завжди називають "солов'їною", але з тим, як ми нехтуємо нею, навряд це твердження буде актуальним ще довго. Неймовірна безліч різноманітних виразів, слів, словосполучень, приказок, фразеологізмів і не тільки. Невже цього мало для висловлення наших думок? Невже так приємно жити в забруднених містах, повній антисанітарії в громадських місцях і це все ще й доповнювати нечистою мовою?

Ми – українці, народ культурний, ввічливий і люб'язний. Але якщо збоку послухати, як ми між собою розмовляємо, інколи з'являється відчуття, ніби все навколо ось-ось почне в'янути, гнити від таких слів та інтонацій.

На мою думку, кожному з нас потрібно хоча б трішки "відчистити" свій словниковий запас. Набагато приємніше йти по вулиці, сидіти в офісі на роботі чи лежати в ліжку вдома, слухаючи, чисте спілуквання. Слухаючи, нашу рідну, чисту, "солов'їну", українську мову.

4,8(57 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ