Одного разу, король дав наказ свому послу докласти королю напроти, що вони підуть на них війною. Посол не хотів цього робити, бо ,,А нащо, вони будуть знати про ризик, і зможуть захиститися. Не буду цього робити,,. Він сказав королю, що він розказав тому (королю) про війну, але сам цього не зробив. В ітозі, коли вони пішли воювати, в цього королівства, де жтв посол, зламалася репутація. Хоч вони перемогли війну, але інші королівста перестали їх поважати. І сталося так, що їм навідь їжу прекратили продавати. Так і загнило королівство.
Якось так. Відредактируй, як тобі треба
Слово «вчинок» в етиці вживають і в іншому, вужчому, значенні, маючи на увазі дію, спрямовану на утвердження певних моральних цінностей у ситуації, де ці цінності беруть під сумнів або заперечують. Наприклад, у гурті підлітків, де нормальним і навіть геройським уважають вживання брутальних слів, вчинком буде просте невживання лайок. Адже своїм чемним мовленням ми утверджуватимемо моральні правила поведінки, якими нехтують у такій групі. При цьому треба бути готовим до того, що інші витлумачать такі дії як негідні, смішні, навіть боягузливі. Адже підлітки часто хизуються тим, що заперечують правила, встановлені, як вони вважають, дорослими. Отже, звичайне дотримання усталених правил спілкування в описаній ситуації буде1 моральним учинком, бо вимагатиме від мас зусиль над собою: значно зручніше н компанії приятелів бути таким, як і вони.
Моральний вчинок часто є ризикованим. Зрозуміло, і її ких учинків за життя може бути небагато або її узагалі не ( Людей, готових до моральних учинків, часом називають дошукачами або й диваками. З ними не завжди легко спілі тися. Буває так, що за життя вони лишаються самотніми, завжди розуміють інші, але саме такі люди утверджують ральні істини, що згодом стають загальновизнаними.