Але на наступну ніч ліхтарик то горів, то не горів та в наступну мить він погас. Світлячок був без світла і почав сильно боятися тепер листочки на дерев’ях і самі дерев‘я нагадувати якихось монстрів , а інші мешканці ліса теж лякали його. Від переляку він побіг шукати місце де можна сховатись та бути в безпеці. Він біг-біг тек як міг, але упав і покотився. Але через хвилину Врізався в щось дуже м’яке та велике. Та світлячок так втомився що заснув на місці. Він прокинувся. То побачив що спав на медведі. Та Відмець побачитьлічка запитав «що ти тут робиш?» світлячок відповів «вибач що тривожу тебе,але вночі мені було дуже страшно я побіг та впав прямо до тебе та й заснув. Я буду дуже радий якщо ти візьмеш мене зараз себе другом». « Добре від сьогодні ти мій друг, я буду допомагати тобі»сказав ведмідь. «Дуже дякую» відповів світлячок. Отак пригоди нашого маленького світлячка перетворилися в справжню довгу дружбу!
Розповідь особи, яка відсутня, проголошена кимось фраза, а також те, що подумав розповідач, називається чужою мовою.
Пряма мова- це точно передане чуже мовлення, що передається від особи розповідача, того, хто подумав, написав, з дотриманням інтонації живого спілкування:
"Важливо не те, як малюю я, а що в тому бачать інші,- сказав Валерій. - Я ніколи не стану художником. Я це зрозумів. І радий, що зрозумів вчасно. " (Ю. Мушкетик) .
Слова, що вказують, кому належить пряма мова і як вона висловлена, називаються словами автора.
Слова автора можуть стояти перед прямою мовою, після неї, або розривати її: слова автора приклади перед прямою мовоюПетро сказав:
- Я давно хотів поїхати на море. після прямої мови"Я тобі винен"- почав хлопець. посередині-Ну що ж, - сказала Наталка- хай воно так і залишається
Слова автора вказують на особу, чиє мовлення передається. Разом з тим слова автора можуть передавати реакцію мовця на якийсь факт чи подію, або його психічний стан.