Відредагуйте речення: 1. оголошується порядок денний. 2. іван не мав ніякої уяви про космічниі катастрофи. 3. ця вулиця носить ім'я богдана хмельницького. 4. хто стукає, тому й відкривають. 5. вони старі приятелі. 6. я з ними у добрих відношеннях.
Твір «Мій улюблений фільм» або «Моє улюблене кіно»
Мій улюблений фільм називається «Король-Дроздобород». Це сучасне німецьке кіно, але зняте за сюжетом казки братів Грімм. Загалом, це весела романтична комедія про кохання принца та принцеси.
Сюжет фільму цікавий та заплутаний. Жила-була прекрасна, але пихата принцеса. Жоден наречений не міг догодити її капризам: в усіх вона знаходила недоліки. В одного гарного принца вона висміяла зовнішність та дала йому прізвисько Дроздобород.
Тоді король-батько розсердився та пообіцяв видати дочку за першого, хто увійде до палацу. Дроздобород перевдягнувся в жебрака та прийшов до палацу під регіт всіх інших скривджених женихів. Він одружився на принцесі та привів її до бідної хатки, в своє королівство.
Важко довелося гордовитій принцесі! Тепер у неї не було ані слуг, ані розкішних суконь! Розпещеній красуні довелося топити піч, готувати їжу своїми ніжними ручками. А ще навіть заробляти гроші самій. Посидівши голодною, принцеса стала привчатися до праці. А чоловік тишком-нишком витворяв різні штуки, щоб життя не здавалося їй занадто легким.
1. г,к,х // ж, ч, ш // з,ц,с: рука-ручка-на руці, нога- ніжка- на нозі, муха, мушка, на мусі. Рига - ризький, чех - чеський, козак - козацький, козацтво
2. немає букви Х, тому що відбувається чергування Х на С = волноваський. Наприклад: волох - волоський, чех - чеський
3. чергування не відбувається : меккський, тюркський, казахський, цюріхський баски – баскський, Ірак - іракський, Дамаск – дамаскський
4. відносні прикметникистворюються за до суфікса -ин-: Варка - Варчин, Ольга - Ольжин
5. піддашшя - перша Д відноситься до префікса ПІД-, друга до кореня ДАШ, а дві ШШ пишуться за правилом: Перед я, ю, і, є в усіх відмінках іменників середнього роду II відміни (крім родового множини) відбувається подвоєння, наприклад, знаряддя, знання, збіжжя
1.Оголошується порядок денной. 2.Іван не мав ніякої уяви про космічні катастрофи
3.Ця вулиця носить ім'я Богдана Хмельницкого. 4.Хто стукає, тому й відкривають.
5.Вони старі приятелі. 6.Я з ними у добрих відношеннях.