Бути свободним – це розуміти свободу. А потім діяти. Свобода – це здатність людини чинити у відповідності до власних бажань, інтересів, цілей на основі знання про об’єктивну дійсність. Свобода – це можливість вибору варіантів подій. Відсутність вибору дорівнює відсутності свободи.
Найбільшої свободи людина досягає, коли свобода є вибір самого себе, що по суті, покладає на саму особистість відповідальність за своє життя і за те, що відбувається в світі. Саме тому так важливе ставлення особистості, оцінки того, що відбувається навколо. Саме тому свобода є фундаментальною характеристикою людського життя. Медард Босс (фахівець з психології) вказує, що свобода це не те, що людям належить, це є те, ким (чим) ці люди є. Поняття свободи пов’язано з поняттями необхідності, залежності-незалежності, відповідальності. Людина – це не інструмент природи. Людина володіє свободою вибору і одноосібно несе відповідальність за те, що з нею відбувається. Люди вільні обирати будь-яке життя, а наші реалії (буття) – це ставлення до того, що відбувається. Тому мало говорити правильні речі, треба правильно діяти. «Я вільний» означає «Я відповідальний за власне буття» (Еріх Фромм). До речі, одно з версій походження слова свобода йде до давньоіндійських слів «svo» — свій и «poti» — хазяїн.
Художня література ,і власне саме поняття літератури ,виникло ще в той час коли з'явилась мова.Проте на той час існувала лише усна література а саме в формі пісень. Хоч поняття літератури існує уже дуже довго,проте її актуальність все більше зростає. В 21 столітті художня література важлива не лише в історичній потребності,але й для моральної і духовної цілісності держави і людей. Література і взагалі читання допомагає людині пізнати світ,себе і все що нас оточує. Письменники художніх творів передають в своїх творах те що вони відчувають , і максимально намагаються донести ці відчуття до читача. Поняття літератури живе в середині душі,тому вона буде актуальна не тільки сьогодні чи колись, але й надалі в далекому майбутньому.
1)Яскраво сонце світить і щебечуть солов*ї