Безшумний - {б еи ш: у м н и й] наголос на у
сережка - [с еи р е ж к а] - наголос на другому е
вокзал - [в оҐз а л] -наголос на а
ложка - [л о ж к а] - наголос на о
шибка - [ш и б к а] - наголос на и
на дошці- [н а д о с ц і] -наголос на о
миєшся[м и й е с: а] - наголос на и
робиться– [р ó б ие ц: а] -наголос на о
швидко - [ш в и д к о] -наголос на и
стежка - [с т е ж к а] -наголос на е
скибка - [с к и б к а] -наголос на и
футбол - [ф у д б о л] -наголос на о
принісши - [п р ие ні ш: и] - наголос на і
ті звуки, що написані поруч: еи чи ие- це означає наближення. У ненаголошеній позиції е наближається до и, а и наближається до е.
Рак-пустельник сидів у черепашці, не вилазячи, аж поки йому не стало тісно. Він уже виріс із своєї хатинки — закрученої черепашки. А моя пам’ять, той нерозлучний секретар мій, вже записує і сю безвладність тіла серед цвіту яблуні, і гру світла, і мій дивний настрій. Лікарі й сестри-жалібниці в білих халатах метушилися й перегукувалися. За якийсь місяць вона принесла на своїх крилах її першого сина Остапа, георгіївського кавалера чотирьох хрестів. Тоді ще раз нібито зжалилась над нею фортуна і принесла їй на своїх крилах другого сина — Андрія. Над головами козаків, заступивши їм світ вечірнього сонця, піднімалися височенні скелі-шиї і голови острова-почвари. На подвір’ї я побачив самого лісника — чорнобородого похмурого красуня, його дочку, теж сувору красуню-дівку, і його другу жінку — кирпатеньку живу молодичку з веселими розумними очима. Доньки Ярослава Мудрого — Єлизавета й Анастасія — 1047 року стали королевами Норвегії та Угорщини. 1086 року першу жіночу школу в Європі – при Київському Андріївському монастирі – заснувала Анна, онука Ярослава Мудрого. Прийшли й музики із села: Іванушка-скрипаль, у якого верхня щелепа видавалася вперед, а нижня трохи запала; Шурко — баяніст і завклубом, білочубий сором’язливий хлопець, який зимовими вечорами, коли в клубі не було нікого, сидів у порожньому фойє і складав свою музику; Василь Кривобік — сопілкар і конюх у лікарні, що привіз із війни один-єдиний трофей — фабричну сопілку добрячої роботи; четвертим музикою був Мишко Мушник — бубніст і колгоспний шофер.
Три примірника, сорок два комп'ютера, п' ятдесять вісім боржника, двадцять три стільця, одна п'ятих кілометра, чотири принтера, триста сорок два документа, три з половиною метра, сто тридцять три мешканця,сто сорок два американських доларів, три касових апаратів, двісті сорок три слухачів, тридцять два будинка, два сусіда, дванадцять місяців, три місяця, чотири директора, сто два стільця, сорок чотири громадянина, півтораста зошита, и сім з половиною кілограма
Объяснение: