Хуха-Моховинка була лісовою,боровинкою Хухою.У старому бору спонвіку жив увесь її рід.Вона була наймолодшою серед Хух. Пухнаста, як мох, тільце врите довгою вовничкою, тільки мордочка, як садова квіточка, та лапки, рожеві зісподу, були голенькі.Колір вовнички мінявся від того, біля чого вона з’являлася. Моховинку дуже любили в родині, і -не тільки за те, що наймолодша, а й за те, що була добра, лагідна, слухняна і роботяща. Моховинка сама зробила собі хатинку між корінням великої сосни: позатуляла всі дірки та щілини сосновими галузками і м’яким зеленим мохом.
Багатство, скарб, дорогоцінність... Для різних людей ці слова означають різне. Що може цінитися дорого? Гроші? Для окремої людини, це, може, й так, а для людства в цілому? Як на мене, для людства і цілому немає нічого ціннішого за знання. Бо знання - це те, що рухає прогрес, який допомагає людству ставати більш досконалим. Саме прогрес робить людство людством, а не натовпом. Саме завдяки прогресу ми живемо у домах, а не у печерах. Саме завдяки знанням ми можемо набути все інше. Якщо б люди не прагнули до знань, ми б і людьми б не стали - залишилися б мавпами. Таким чином, знання є найбільшим скарбом.
В більшості випадків в українській мові одній букві відповідає один звук. Винятком є: Букви я, ю,є. Вони можуть позначати як один так і два звуки.Два звуки я, ю, є позначають лише у трьох випадках:1.Коли вони стоять на початку слова: слово «яблуко» транскрибується наступним чином - [йáблуко]; Єреван – [йеревáн].2. Два звуки я, ю, є позначають всередині слова після голосного: маяк – [майáк], Аюдаг – [айудáг].3.Після апострофа і м'якого знака я, ю, є також позначають два звуки: здоров'я – [здорóвйа], Мольєр – [мол'йéр]. В усіх інших випадках я, ю, є позначають м'якість попереднього приголосного і транскрибуються наступним чином ['а]['у]['е]. У випадку з пом'якшенням приголосних, яке позначають на письмі букви я, ю, є, то в транскрипції на пом'якшеність вказує значок м'якості [']. Стосується він саме приголосного, а не голосного звука, бо голосні пом'якшуватись не можуть. Отже слово «малюють» в фонетичному записі виглядатиме так: [мал'ýйут'].Буква ї завжди позначає два звуки – [йі]. Наприклад, їжак – [йіжáк]; заїзд – [зáйізд].