Популярність пісні Семена Климовського «Їхав козак за Дунай» безпрецедентна. Її співали вже в середині вісімнадцятого століття. Мотив розлуки козака з коханою дівчиною, образний лад пісні, характер мелодії дають підстави називати її романсом.
У добу романтизму було написано інші тексти, які виконували на мелодію «їхав козак за Дунай». Митці створювали нові варіації на тему української пісні. Це арія Лести в однойменній опері віденського композитора Кауера, опера Кавоса «Козак-віршувальник», вірш Пушкіна «Козак», Варіації для скрипки з оркестром Аляб’єва… 1860 року історик Микола Закревський зауважив, що ця пісня «відома всій освіченій Європі».
1808 року в Чорному лісі під Баден-Баденом місцева знать влаштувала «садове свято», у якому брали участь і гості з Росії. На святі був присутній композитор Христоф Тідге, який, почувши пісню про розлуку козака й дівчини, переробив твір. З того часу німці вважають цю версію української пісні власним фольклорним скарбом.
За обробку пісні «їхав козак за Дунай» узявся сам Бетховен! Композитор був у приятельських стосунках з Андрієм Розумовським, послом Росії в Австрії, який у своєму віденському палаці зберігав велику кількість музичних видань. Андрій Розумовський мав глибокі почуття до землі й культури своїх предків. Пам’ять про Батурин жила в цій родині. Бетховен зацікавився українським музичним фольклором. В його обробці пісня «їхав козак за Дунай» оновилася: голос виконавця зазвучав у супроводі фортепіано, скрипки й віолончелі; маршовість поступилася більш повільним і ніжним тонам.
Чи міг уявити Семен Климовський, що доля виявиться такою прихильною до його пісні, яка облетить усі материки, потрапить до німецького фольклору, що її співатимуть навіть американські ковбої?
Як ти себе почуваєш?Що нового ти могла б мені розповісти?
У нас, бабусю,усе добре!Сьогодні мені випала нагода отримати гарну оцінку в школі та познайомитись з новими учнями,які прийшли до нас у школу цього року( дівчинка Маруся та хлопець Петро).Чесно кажучи,бабусю,я з ними швидко потоваришував,ла.
Ми з мамою сьогодні збираємось готувати полуничне варення.Це дуже цікаве заняття, адже цукор, розчиняючись у ягідному сиропі,утворює солодку карамельну консистенцію.Складність полягає в тому, щоб суворо дотриматись усіх пропорцій і бодай щось не переплутати.Мама мені розповідала,що саме ти їй подарувала рецепт нашого улюбленого сімейного десерту.
Мені так хочеться дізнатись, як почуває себе тітка Валентина?Чи видужала вона?
З нетерпінням очікую твоєї відповіді