В історичному розвитку України Шевченко - явище незвичайне як за силою обдарування, так і вершинним місцем у літературі, мистецтві, культури. Походженням, становищем та популярністю Шевченко - виняткове явище також у світовій літературі. Творчість Шевченка багатогранна, як його талант. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. У духовній історії України Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити. Його Кобзар започаткував новий етап у розвитку української літератури і мови, а його живописна і граверська творчість стали визначними явищами не тільки українського, а й світового мистецтва. У розвитку національної і соціальної самосвідомості українського народу творчість Шевченка відіграла величезну роль.
Мабуть, це питання слід пов'язати з отим нічним питанням дорослих на кшталт «Яким ти хочеш стати, коли подорослішаєш?» або «Ким мрієш бути?». У молодших класах, коли мене діставало це питання, я відповідав, що моя мрія — бути таким, як Карабас-Барабас або Бармалей. Але то було усе несерйозно і необмірковано. Згодом трапився випадок, який примусив мене замислитися над цим питанням. Я посварився з усіма своїми друзями. Спочатку ходив «півнем», високо задравши носа і зухвало думав, що вони без мене і дня не зможуть прожити. Чомусь я тоді так думав. Але згодом мій ніс якось сам став опускатися, я ходив похнюплений, життя нічим не тішило. Батьки відразу відчули, що у мене неприємності. Одного разу батько зайшов до моєї кімнати на хвилинку щось попросити, затримався на годину. З тієї розмови я багато чого зрозумів, переоцінив себе і свою поведінку й замислився, чому мене покинули друзі? Мабуть, причина у мені. Я дивився на батька і хотів бути таким, як він. Мій батько — посадова особа. У нього поставлений голос, його завжди приємно і цікаво слухати. Він знає гак багато! На день народження тата з ранку і до вечора телефон не замовкає. А за столом лунають вітання, подяки, слова поваги і любові. Моя мама часто говорить, що вона не уявляє своє життя без батька. Я так хочу бути таким, як батько, — щирим, відвертим, простим у сім'ї і з друзями, на роботі професійним, компетентним і справедливим, і взагалі доброю людиною. Невдовзі після тієї розмови я помирився з друзями. З тих пір ми жодного разу не сварилися, і тепер наша дружба стала міцнішою. А ще у цьому році мене обрали за старосту класу (хоча раніше і квіти не довіряли у моє розпорядження!). Але на цьому я не зупиняюся, а постійно працюю над собою, щоб колись і мій син пишався мною.
Березу (додаток) , вільху (додаток) і ліщину(додаток), дубів (означення) могутність(додаток) величаву (означення) і навіть тихий (означення) верболіз(додаток)-люблю (присудок) я (підмет) ліс(додаток).
Речення розповідне, неокличне, просте, двоскладне, повне, поширене, неускладнене.