Здавна прихід весни символізував початок нового життя. Люди влаштовували свято масляниця. Вони вітали весну і проганяли зиму. Дійсно весна несе з собою нове життя і гарний настрій. У холодну зиму люди сидять вдома, звірі зимують в своїх норах, а птахи відлітають в теплі краї. Проте приходить весна і все оживає. Від її приходу стає тепліше і світліше не тільки на вулиці, але і на душі. Люди скучили по теплому і ласкавому сонцю.
Іноді важко ввійти весні в свої володіння. Зима не хоче віддавати свої володіння, Снігова королева ще хоче сидіти на своєму троні. Однак у весни достатньо сил і союзників, щоб по праву зайняти своє місце. Дуже доводиться воювати весні з зимою. Так в теплі дні можуть надійти хмари і початися метелиця. І таке протистояння може тривати до середини квітня. Однак, як би не намагалася зима, сили її покидають, і вона змушена прийняти свою поразку. І вже після цього весна розгуляється. Весняні дощі, теплі дні говорять про те що прийшла весна. Не що не підтверджує це так як перша весняна гроза, після якої, можна сказати з упевненістю, що прийшла весна.
В гостях ніколи не показуйте свого невдоволення частуванням або компанією. Якщо їжа вам не подобається – можете ввічливо відмовитися від головних страв, повідомивши, що у вас особлива дієта або режим. Не варто говорити, як героїня Віри Алентовою у фільмі «Москва сльозам не вірить», що вона пообідала, перш ніж йти в гості. Така репліка образить господарів, адже вони готували святковий обід саме для вас. Те ж саме стосується і компанії: побачивши неприємного вам людини, поздоровайтесь і зверніть увагу на осіб, з якими вам приємно спілкуватися.
Не ходіть в гості зі сторонніми людьми. Це викликає напругу не тільки у господарів будинку, куди ви за але й у самого супроводжує вас. Крім того, не варто ходити з дітьми в компанії, де дітей не передбачається. Про тварин особливий розмова: ніколи не приходьте в гості з домашніми вихованцями, якщо це не було заздалегідь обумовлено через вашого з господарями загального захоплення домашніми тваринами.
Ніколи не демонструйте свій поганий настрій. Це викликає не тільки роздратування в компанії, але і псує всю картину свята. Згадайте, як неприємно їздити в громадському транспорті з людиною, який на всіх кидається зі скандальними репліками з причини поганого настрою. Можете бути впевнені – ви в такій ситуації будете виглядати не краще.
Не засиджуйтеся до опівночі в гостях. Уявіть, як втомилися господарі, намагаючись забезпечити вам приємне проведення часу. Не варто говорити: «ми, напевно, вам вже набридли» або «нам у вас так сподобалося, що вам доведеться нас виганяти». Цим ви не обрадуете господарів, а навпаки, огорчите, якими б гостинними вони не були.
В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля.
Наша дума, наша пісня не вмре, не загине.