Млекопита́ющие (лат. Mammalia) — класс позвоночных животных, основной отличительной особенностью которых является вскармливание детёнышей молоком[1]. Класс входит в кладу синапсид надкласса четвероногих. По оценкам биологов, известно до 5500 современных видов млекопитающих[2], среди которых — и вид Человек разумный (лат. Homo sapiens); общее же число видов млекопитающих, включая вымершие, превышает 20 000[3].
Млекопитающие рас почти повсеместно.Перейти к разделу «#Рас Произошли от высокоразвитых синапсид в конце триаса.Перейти к разделу «#Происхождение» К млекопитающим относят ныне живущих однопроходных, сумчатых и плацентарных, а также большое число вымерших групп. Современные виды, входящие в класс млекопитающих, объединяют в 26—29 отрядов
Объяснение:
Объяснение:
Преобладание у растений бесполого размножения, когда в этом процессе участвует только один организм, вызвано только невозможностью передвижения растениями.
Животным присущ активный образ жизни, они передвигаются постоянно меняя условия своей жизни.
Животным достаточно найти для своего размножения партнера. Благодаря такому, половому размножения, животные эволюционируют, приобретают лучшие качества от обоих родителей.
Растениям, конечно в этом во сложно соперничать с животными, так как они сильно привязаны к одному месту произрастания, поэтому для них выбор размножения, чаще является именно бесполым.
Бесполое размножение дает растениям целый ряд преимуществ:
оно является менее энергозатратным: растениям не нужно тратить энергию на размножение. Вместо этого они могут направить ее на то, чтобы усилить рост, развивать корневую систему, экономить ресурсы, необходимые им для выживания.
отпадает необходимость в наличии пары: требуется только одно растение, которое может оплодотворить себя или произвести клон, который будет расти, независимо от того, попала ли пыльца на другое растение того же вида.
при бесполом размножении растение наследует гены родительского растения, что может быть преимуществом, особенно если первое растение смогло при для жизни в той среде, в которой оно оказалось, и его потомство (с точно такими же генами) также сможет жить в подобных условиях.
__
Бесполое размножение облегчает выращивание растений, многие из которых являются клонами другого растения, а не выращены из оплодотворенных семян.
Відповідь:
Пояснення:юдина – творіння природи, її унікальна і розумна частина. Природа й людина взаємопов’язані і впливають одна на одну.
Людина живе в оточенні тіл природи. Рослини дають їй продукти харчування, корм для свійських тварин, сировину для промисловості, речовину для виготовлення ліків тощо.
Тварини забезпечують людину цінними продуктами харчування. Вони є зручним видом транспорту у важкодоступних місцях земної поверхні (гори, пустелі) і в сільській місцевості. Хутро, шкіра та вовна деяких тварин забезпечують людину теплим одягом.
У давнину люди майже повністю залежали від природи. З часом, вивчивши природу, вони навчилися не лише пристосовуватися до неї, але й активно змінювати її в бажаному для себе напрямі. Вплив господарської та інших видів діяльності людини на природу зростає з року в рік. Доволі часто цей вплив завдає невиправних змін природі. Через активну й не завжди раціональну діяльність людина все частіше стає причетною до зникнення представників живої природи – тварин і рослин. Надмірне промислове будівництво, осушення заболоченої місцевості, вирубування лісів призводить до зникнення рослин і тварин на великих площах.
Господарська діяльність людини, як правило, негативно впливає на природу. Промислові підприємства забруднюють своїми відходами воду, повітря, ґрунти. Кількість викидів забруднюючих речовин за останні десятиріччя значно збільшилася. Наприклад, обсяг води, забрудненої промислово-побутовими відходами, становить понад 16 % річкового стоку. Спалювання палива призводить до щорічного викидання в атмосферу понад 1 млрд. тонн продуктів неповного згоряння. У великих містах щороку накопичується величезна кількість побутового сміття, знищення якого становить значні труднощі.
Основні райони забруднення – це міста й промислові центри. Зосередження промислових підприємств, сотень тисяч автомобілів на обмеженій території призводить до збільшення запилюження й загазованості повітря. Концентрація пилу в місті є в 150 разів вищою, ніж над океаном, і в 15 разів вищою від сільської місцевості.
Людина, втручаючись у природу, повинна пам’ятати, що природа залишається єдиним і незмінним джерелом усіх багатств, які потрібні людині для існування. Тому головний обов’язок кожної людини і всього суспільства в цілому – це дбайливе ставлення до природи, збереження представників рослинного і тваринного світу.
Зберегти природу, примножити її багатства – справа державної важливості. Тому й приймають у нашій державі закони на користь збереження природи. Важливу роль у цьому відіграють природоохоронні території. Це заповідники, національні парки й ботанічні сади, яких в Україні чимало. На цих територіях забороняється вести господарські роботи, полювати на тварин, збирати насіння й плоди рослин.
Запам’ятай! Людина – частина природи. Її життя, з одного боку, залежить від умов існування, а з другого – її діяльність впливає на них. Щоб зберегти життя на Землі, людина повинна охороняти природу.