Слайд 3
Скелет (skeletos – висохший) – сукупність твердих тканин в організмі, що слугують опорою тіла або окремих його частин та захищає від механічних пошкоджень. Кістка (os, ossis) – орган, основний елемент скелета хребетних.
М’язи – сукупність скоротливих органів руху тварин і людини, що забезпечують переміщення тіла та його частин в просторі. М’яз (від грец. mios - м’яз) – складова частина м’язової системи, що забезпечує виконання механічної роботи.
м’язи забезпечують переміщення тіла та його частин в просторі. Формоутворююча м’язи визначають форму і розміри тіла. Захисна м’язи утворюють порожнини тіла для захисту внутрішніх органів. Енергетична м’язи перетворюють хімічну енергію в механічну та теплову. Запасаюча м’язи – місце, де запасається глікоген.
Анатомічна будова кістки За величиною та функціями кістки поділяються на: трубчасті, короткі губчасті та плоскі
Лишайники совсем не родственники мхов. Эти поистине удивительные существа – комплексные организмы, каждый из которых представляет собой взаимовыгодное сожительство гриба и водорослей.
Внешне лишайники обычно как тонкая сухая сморщенная пластинка обычно серого цвета. Встречаются и так называемые накипные лишайники, представляющие собой нечто вроде сухого налета на коре или камнях. Отличаются лишайники крайне медленным ростом расти в очень суровых условиях и повышенной чувствительностью к загрязнению природы. Так что обилие лишайников – свидетельство хорошей экологической обстановки. Вот почему в городских парках и скверах их значительно меньше, чем в лесах.
есть слизистая которая бактерицидна, есть волоски которые играют роль в качестве анализатора,