Біоцено́з — сукупність рослин, тварин і мікроорганізмів, що населяють певну ділянку суші або водоймища і характеризуються певними відносинами як між собою, так і з абіотичними факторами середовища
Видове різноманіття
а) фітоценози, утворені рослинами;
б) зооценози, які є сукупністю всіх тварин екосистеми;
в) мікробоценози, що сформовані мікроорганізмами, які населяють підземну частину екосистеми
Біомаса -характеризує загальну продуктивність (біопродуктивність) біоценозу. Біоценозом з максимальним відомим значенням біомаси на одиницю площі є кораловий риф. Мінімальна біомаса притаманна біоценозам в місцевостях з суворими природними умовами (арктичні, антарктичні суходільні, високогірні).
продукти́вність- відтворення біомаси рослин, мікроорганізмів і тварин, що входять до складу екосистеми .Продукція певної видової популяції може бути віднесена також до її чисельності або біомаси.
Объяснение:
Соцiальними називають тварин, якi утворюють постiйнi групи. Члени соцiальних груп зазвичай конкурують за доступ до обмежених ресурciв, за доступ до статевого партнера. Альфа-особини ( якi э у iэрархii домiнування) у соцiальних группах тварин э лiдерами. Вони не узгоджують своi дii з дiями iнших членiв угрупування.
Объяснение:Насправдi риси соц. тварин залежать вiд того, в якому угрупуваннi вони знаходяться.
Особистi угрупування: у таких спiльнотах можливий розподiл тварин. Члени цих груп тримаються iзольовано вiд iнших.
Анонiмнi угрупування: у тварин у цьому угрупуваннi немаэ iэрархii: анi лiдерiв, анi пiдлеглих.
Iэрархiя домiнування: це система "пiдпорядкування-домiнування" в угрупованнi соц. тварин. Важливою особливiстю особистiсних угруповань э турбота старших особин про цiлiснiсть спiльноти й безпеку ii членiв.