Вопросы 1
№1 Водоросли обитают в водной среде.
№2 Водоросли обычно имеют простое строение, так как их тело представлено одной клеткой или слоевищем, не разделенным на органы или ткани.
№3 Бесполое, вегетативное и половое.
№4 Спорофиты - это фаза в жизненном цикле водорослей и растений. Спорофиты являются многоклеточной фазой. Появляется в процессе оплодотворения яйцеклетки и производства зиготы. Термин "гетерофит" относится к растениям и их питания. Точнее, гетерофит - это растение, жизнь и питание.
Вопросы 2
№1 Обитают преимущественно в пресных водоемах, морях, а также во влажной почве, на скалах, на коре деревьев, на крышах домов.
№2 Одноклеточные, колониальные, многоклеточные и неклеточного строения. Зеленые водоросли обитают главным образом в пресных водах, некоторые виды - на почве, на суше, на поверхности льда и снега и в термальных источниках
№3 Ризоиды - нитевидные образования из одной или нескольких клеток, расположенных в ряд, у лишайников, мхов, некоторых водорослей и грибов, служащие для прикрепления к субстрату и поглощения из него воды.
№4 Строение красных водорослей: в хроматофорах , помимо каротиноидов и хлорофила, содержатся еще ряд водорастворимых пигментов : синих-фикоцианинов и красных-фикоэритринов. Обитают повсеместно, также есть в морях.
№5 Бурые водоросли растут только в морях. Все они - многоклеточные. Талломы самых крупных водорослей разветленные. Их хромотофоры расположены близко к оболочке клетки и содержит хлороффил, а также бурый пигмент ксантофилл.
Удачи! :)
Пір'я складається з :
-опахало
— стовбур
— борідки
— пухова частина
— очин
Основа кожного пера - це центральний стрижень. Кінчається він порожнистим очина, який кріпиться в пір'яний сумці, що знаходиться в шкірі. Верхня частина пера, на якій розташовані борідки, називається стволом. До стовбура під кутом в 45 ° кріпляться пружні ниткоподібні освіти - борідки першого порядку. На них розташовані ще більш тонкі і маленькі нитки - бородочкі .На бородочках розташовані гачки, за до яких бородочкі скріплюються між собою і формують пружне і щільне опахало, яке здатне опиратися тиску повітря під час польоту. Бородочкі в нижній частині опахала не мають гачків і складають його пухову частину.
Пір’я є тільки у птахів, і це важлива відмінність їх від інших тварин. Вони виконують такі функції:
-допомагають літати;
-захищають від холоду;
-уберігають тіло від намокання;
-захищають від ударів і незначних травм.
Велике значення має і забарвлення оперення. Він ніяк не впливає на швидкість польоту, але допомагає виживати в умовах дикої природи. Наприклад, забарвлення степових птахів нічим не відрізняється від навколишніх краєвидів – вона така сіро-коричнева, непоказна, як і всі навколо. А ось у мешканців джунглів пір’я дуже яскраві і красиві.
Пір’я служать ефектним залучення. Щоб звернути на себе увагу самки, самець райського птаха повисає на гілці вниз головою і розпушує свої розкішні довге пір’я хвоста і крил. Вони дуже красиво вигинаються і сяють на сонці всіма барвами.