Тварини дуже по-різному використовують предмети як знаряддя: одні це роблять інстинктивно, для інших, що мають більш розвинений мозок - це результат розумного мислення. Використання предметів може залежати від безлічі чинників. Птахи і ссавці з великим мозком - примати, дельфіни, слони, ворони - легко навчаються, наслідуючи поведінку інших особин свого виду. Наслідування - найкоротший шлях, що веде до використання тваринами знарядь. Побачивши, що діяльність окремої особини особливо результативна, їй починають наслідувати інші тварини. Примати починають користуватися знаряддями ще дитинчатами, під час ігор. Деякі птахи розкривають мушлі молюсків саме так, як навчили батьки. Якщо у тварини не було досвіду поводження з різними предметами в дитячому віці, швидше за все, пізніше вона їх не сприйматиме як знаряддя.
ПТАХИ
Птахи швидко переймають звички та поведінку інших тварин, що не є свідченням їхнього розуму, а швидше говорить про природну цікавість. Знаряддями та іншими предметами користуються декілька видів птахів. Деякі з них використовють незвичайні методи, які є спадковими. Наприклад, сонячна чапля, яка мешкає у тропічних лісах, приманює рибу рухом пір'я по воді і навіть кидає їй шматочки їжі. Подібна поведінка дає ефективний результат, тому вона передається з покоління в покоління. Сонячні чаплі, які живуть поблизу місць, що їх часто відвідують туристи, збирають залишки після пікніків та кидають їх рибам. Деревний дятловий в'юрок витягує комах з-під кори дерев за до паличок або кактусових колючок. Старші птахи зазвичай користуються найбільш придатними знаряддями, що є зрозумілим - адже у них є більше досвіду. Блакитну сойку в лабораторних умовах навчили діставати корм навіть за до клаптиків газети. Цей навик у неї перейняли сойки, що виросли в природних умовах.
ССАВЦІ
З усіх ссавців найкраще користуються різними знаряддями примати. Форма великого пальця, подібного до людського, і розвинений мозок дозволяють їм застосовувати знаряддя в різних сферах. Так, наприклад, шимпанзе ламають гілки кущів і розганяють ними бруд з поверхні води, щоб напитися; вони чистять шерсть оберемком листя, а зі спресованого листя роблять губку, за до якої витягають воду з труднодоступних місць. Подібною губкою вони збирають залишки мозку з черепа здобичі. Шимпанзе досліджують гнізда диких бджіл за до палиць, термітів і мурашок витягають травинками. Дитинчата шимпанзе переймають корисні навики у досвідчених тварин, вчаться у них обробляти гілки для певної мети.
Калан також користується особливими знаряддями праці. Він полює там, де інші морські ссавці вже зібрали досяжний для них корм. Калан ловить молюсків, мушлі яких він навчився відкривати. Як ковадлом тварина користується піднятим з дна плоским каменем. Піднявшись на поверхню, калан перевертається на спину і кладе камінь на груди, приступаючи до оброблення молюсків і голкошкірих.
Объяснение:
1. Семена имеют решающее значение в увеличении урожайности культур на единицу площади.
2. Цветок крепится к стеблю с цветоножки. Она расширяется и образует цветоложе, к которому крепится околоцветник. Околоцветник состоит из зеленых листочков, образующих чашечку, и окрашенных лепестков, составляющих венчик. Околоцветник защищает главные части цветка - пестик и тычинки, без которых невозможно формирование плода, и привлекает насекомых опылителей. В пестике различают рыльце, столбик и расширенную часть - завязь. Из завязи образуется плод.Тычинка имеет пыльник и тычиночную нить.
3. В однодольных растениях одна семядоля а в двудольных две семядоли
4. Развивается из семязачатка, после оплодотворения 6
5. Плоды и семена могут рас ветром, водой, птицами, животными. Ну и человек конечно не отстает в этом полезном деле.
6. Развивается из семязачатка, после оплодотворения 6
7. Проросток — растение, находящееся в одной из начальных стадий онтогенеза, в период с момента прорастания семени до момента развёртывания листа главного побега.
8. При подземном прорастании происходит в процессе развития зародыша не вынесение его семядолей на поверхность, при надземном же - наоборот, семядоли с течением времени оказываются на поверхности.
9. У редьки, томатов, тыквы — надземное прорастание, а у гороха, пшеницы, дуба — подземное.
10. У редьки, томатов, тыквы — надземное прорастание, а у гороха, пшеницы, дуба — подземное.
11. Время посева семян определяется условиями, необходимыми для прорастания семян. Ранней весной, когда в почве накопилось много дождевой или талой воды, но почва еще не достаточно хорошо прогрелась, следует высевать семена холодостойких растений (пшеница, горох, овес, ячмень) . Семенам этих растений для прорастания необходимо много влаги, а t-0, +1, +2 градуса. Семена теплолюбивых растений высеваются тогда, когда почва прогреется до +10, 12, 15 градусов (кукуруза, фасоль, огурцы, тыква, дыня) , но будет хватать влаги для прорастания. Семена, посеянные с опозданием, попадут в теплую, но сухую землю, будут прорастать медленно, что снизит урожайность.
12. Главное необходимое условие прорастания семян — это попадание воды в семя через семявход. После попадания воды семя набухает, питательные вещества растворяются в воде и зародыш уже может их использовать для начала своего роста и развития.
13. В отличие от спор семена имеют запас питательных веществ, а зародыш будущего растения, находящийся внутри семени, хорошо защищен от неблагоприятных условий.
14. Проростки с удалённым эндоспермом слабые и недоразвитые. Это доказывает, что питательные вещества зародыш получает из запасающей ткани семядолей или эндосперма.
Я старался)