Гельмі́нти (від дав.-гр. ἕλμινθος — паразитний черв / черв'як, глист, хробак; по-простому — глисти) — загальна назва паразитичних черв'яків, що паразитують в організмі тварин (царство Animalia), людини (наприклад, у кишечнику або порожнині тіла, чи в інших тканинах) і спричинюють гельмінтози (англ. helminthiasis). Немає такого органу у людини і у будь-якої тварини, в якому не оселялися б ті чи інші гельмінти. Вивченням гельмінтів займається гельмінтологія, проблемами зараження гельмінтами людей, хворобами, які вони спричинюють, займається медична паразитологія.
Ще в давнину люди виявляли в організмі домашніх тварин різних розмірів хробаків (черв'яків), помічали їх і у людини. У давньоєгипетському джерелі — папірусі Еберса є перші відомості про хворобу, яку, як нині відомо, спричинюють шистосоми. Перші наукові описи деяких паразитичних черв'яків (глистів) зробив Гіппократ (гострик, аскарида, ехінокок), який ввів до медичного ужитку терміни «гельмінт» і «гельмінтоз».
В українській медичній термінології та її літературних джерелах існують іноді декілька назв певних гельмінтів, зокрема, для Opisthorchis felineus — котячі двовустеці / двороти / сисуни / двоустки. Тому при невизначеності назви доцільно використовувати міжнародну латинську назву гельмінта.
2-3
3-1
4-4
5-1
6-3
7-1
8-4
9-2
10-3
11-3
12-2
13-2
14-1234
15-1
16-3