Объяснение:
РЕГУЛЮВАННЯ ПОСТАВИ І РУХІВ
Для регулювання більшості мимовільних (рефлекторних) і довільних рухів людини най шої рефлекторної дуги недостатньо. Різні моторні структури ЦНС повинні постійно отримувати інформацію від відповідних рецепторів про положення тіла або його окремих частин у швидкість його переміщення, прискорення, зміни в окремих ланках системи. Рух зумовлює появу змін у потоках чутливих нервових імпульсів, що проходять від м'язів, сухожилків, суглобів і шкіри. Ця інформація надходить безпосередньо до моторної кори і спінального мозочка, який передає її до ядер стовбура головного мозку. Вони забезпечують також формування зворотного зв'язку, завдяки якому рефлекторна відповідь може змінитися і значно підвищиться точність рухів. Запускаються моторні рефлекси з великої кількості різноманітних рецепторів. Основними шляхами стовбура головного мозку, що пов'язані із забезпеченням постави та координування, є червоноядерний-спинномозочковий, ретикуло-спинномо-зочковий, покришко-спинномозочковий, присінково-спинномозочковий, а також шляхи, спрямовані до мотонейронів стовбура. Крім того, людина здатна виконувати цілеспрямовані свідомі рухи, команди для яких зароджуються у корі великого мозку.
Філогенез розвитку нервової системи здійснювався від формування сегментарного відділу спинного мозку до переднього мозку через послідовну появу проміжних відділів ЦНС. У такому разі в кожному наступному відділі ЦНС формувалися рухові нервові центри, що за посередництва попередніх нижчерозташованих включалися у регулювання рухів, не замінюючи їх, а підпорядковуючи і модулюючи їхній вплив. У результаті всі центри, складаючи елементи ієрархічної системи, водночас діють як партнери. Усе це призвело до утворення складної системи багаторівневого нервового центру, що забезпечує людині можливість виконання усієї різноманітної гами рухів. Однак не слід забувати, що безпосередній контакт із м'язами усі його елементи здійснюють через мотонейрони спинного мозку (а до м'язів голови - через мотонейрони стовбура головного мозку).
^ 7.1. Рухові функції спинного мозку
Руховими центрами спинного мозку є його передні роги, у яких кожному окремому м'язу або його частині відповідає власна популяція (пул) альфа- і гама-мотонейронів, які лежать безпосередньо один біля одного. У кожному сегменті спинного мозку локалізовані мотонейрони, що іннервують м'язи суворо визначеної ділянки (метамера) тіла. Величина пулу за-
Ворон — наиболее крупный представитель отряда воробьинообразных. Длина тела его составляет 60–65 см, длина крыла 43–44 см, масса самцов 1,1-!.5 кг, самок — 0,8–1,3 кг, размах крыльев — 1,4-!.5 м.
Оперение черное с синеватым, зеленоватым или фиолетовым металлическим отливом. Клюв острый и сильный, черного цвета. На горле имеется «борода» из удлиненных перьев. Радужина глаз темно-бурая. Хвост клиновидный, что хорошо заметно у летящей птицы.
Окраска молодых птиц тоже черная, но матовая, без металлическогоПоловой диморфизм выражается только в размерах, самцы несколько крупнее самок.
Царство: Animalia (Животные)Подцарство: Eumetazoa (Эуметазои или настоящие многоклеточные)Раздел: Bilateria (Двусторонне-симметричные, билатеральные)Подраздел: Deuterostomia (Вторичноротые)Надтип/Надотдел: Chordaria (Хордарии)Тип/Отдел: Chordata (Хордовые)Подтип/Подотдел: Vertebrata (Позвоночные, или Черепные)Надкласс: Tetrapoda (Четвероногие)Класс: Aves (Птицы)Подкласс: Neornithes (Веерохвостые птицы, новые птицы)Надотряд/Надпорядок: Neognathae (Новонебные птицы, неогнаты)Отряд/Порядок: Passeriformes (Воробьиные, воробьинообразные)Подотряд/Подпорядок: Passeri (Певчие воробьиные)Инфраотряд: Corvida ()Надсемейство: Corvoidea ()Семейство: Corvidae (Вороновые, врановые)Род: Corvus (Вороны)Вид: Corvus corone (Ворона)Подвид: Corvus corone comix (Ворона серая обыкновенная)Подвид: Corvus corone corone (Ворона черная обыкновенная)Подвид: Corvus corone orientalis (Ворона восточная черная)Подвид: Corvus corone sharpii (Ворона серая восточная)