1) Вживати фолієву кислоту (вітамін В9) до та під час вагітності. Брак цієї речовини в організмі жінки на момент зачаття може викликати такі серйозні вади в розвитку плода, як аненцефалія, дефекти невральної трубки, мозкові грижі, гідроцефалію («водянка головного мозку»).
Фолієва кислота потрібна не тільки жінкам, які планують завагітніти, але і чоловікам. Фолат разом із вітамінами C, E і цинком беруть участь в утворенні здорових сперматозоїдів. Доведено, що фолієву кислоту можна приймати з профілактичною метою до зачаття дитини. Тому баночка цього препарату буде кращим подарунком на весілля молодій парі, яка планує народження дітей.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує жінкам й чоловікам за 1-2 місяці до перших спроб зачати дитину щоденно вживати по 400 мікрограм фолієвої кислоти.
2) Контролювати вживання алкоголю. А ще краще відмовитись від нього взагалі за 2-3 місяці до планування вагітності. Адже пренатальний вплив алкоголю є однією з найчастіших причин порушення розумового розвитку дітей.
За статистикою, понад 3% вагітних жінок вживають алкоголь у значних дозах, що може призвести до відхилень у розумовому розвитку дитини. Вже доведений взаємозв’язок між вживанням вагітною алкоголю та частотою виявлення пороків серця у новонароджених.
Крім того, алкоголь призводить до народження дітей із алкогольним синдром плода (АСП). Зазвичай 41% таких дітей потрапляють в інтернати. А 7% з них не доживають і до року.
3) Вакцинуватись, згідно з Календарем щеплень, бажано всім дорослим у сім’ї, де планують народження дитини. Зокрема, доведено, що перенесена жінкою під час вагітності краснуха призводить до аномалій розвитку серцево-судинної й нервової систем дитини, вродженої патології органів зору й слуху.
4) Планувати вагітність. Бажання подружжя правильно зачати, виносити і народити здорову дитину вже і є запорукою того, що вагітність та пологи пройдуть успішно, а дитина народиться здоровою. Тому парам, котрі планують поповнення, лікар акушер-гінеколог та лікар-генетик, керівник жіночої консультації Медичного центру «Медікавер» Мар’яна Тенета, радить прийти до лікаря за 4-6 місяців до початку спроб зачати дитину та пройти обстеження.
Перед початком обстежень важливо дослідити та розповісти один одному (а також і лікарям під час консультацій) про всі хвороби, які траплялись у родинах чоловіка й дружини.
Обстеження жінки починається із візиту до гінеколога, який проводить загальний огляд, ультразвукове обстеження органів малого тазу та щитовидної залози, бере мазок на флору та цитологію, перевіряє, чи немає хронічних урогенітальних й TORCH-інфекцій, скеровує на аналізи на ВІЛ та сифіліс, гепатити В та С. Корисно зробити також загальноклінічні аналізи: крові (із визначенням групи та резусу), сечі, обстежитись на рівень тиреотропного гормону, який регулює репродуктивну функцію. Якщо жінка має хронічні захворювання чи патології, то бажано пройти додатковий огляд у профільних спеціалістів.
Для чоловіків перелік обстежень є коротшим, але не менш важливим: аналіз на ВІЛ та сифіліс, урогенітальні інфекції, гепатити В та С, спермограма, яка показує кількість, якість й рухливість сперматозоїдів.
Є ще фактори, які спричиняють вроджені вади розвитку, але запобігти їм набагато важче, ніж переліченим вище. Це – радіація, несприятлива екологічна ситуація, дія різних хімікатів й лікарських засобів. На жаль, для України, котра досі переживає наслідки Чорнобильської катастрофи, ці фактори є надзвичайно актуальними.
Отож, ми і так живемо в зоні ризику. Не випробовуйте себе на міцність. Подбайте про майбутнє – прислухайтесь до порад, стежте за здоров'ям і плануйте вагітність, щоб поява дітей була для вас справжньою радістю, а не черговим випробуванням на міцність.
Досвідчені ж лікарі медичних установ Медікавер в Україні до вам у цьому.
Объяснение:
Как сделать воздушного змея из бумаги?
1) Берём все необходимые вещи и обрезаем палочки до нужного размера. Одна должна быть примерно на 1/5−1/6 короче второй.
2) Сложим палочки крестом и хорошо свяжем ниткой, сверху укрепив скотчем.
3) Дальше натянем нить, заправив её в пропилы, и свяжем.
4) Потом можно раскрасить бумагу, но это по желанию.
5) Припуски загнём и приклеим клеем или скотчем, также можно дополнительно укрепить уголки для прочности.
6) В верхнем и нижнем углах змея сделаем отверстия и привяжем нить, соединив кольцом. Потом к этому кольцу затем будет привязана нить, на которой будет держаться змей.
7) К нижнему углу змея привяжем ещё один не длинный отрезок нити. Это будет хвост змея. По желанию, его можно как-нибудь украсить.
8) Останется отмотать нужную длину нити для змея, один конец закрепить на ручке, другой — привязать к кольцу на нити на змее.
И вуаля! Воздушный змей готов!
Из дерева на Руси возводили церкви, храмы, палаты и, конечно же, все
жилые дома. Даже на территории Кремля строили деревянные срубы, поскольку русские цари тоже предпочитали спать не в каменных
опочивальнях, а в «живых» домах. В окружении натурального дерева,
полезно влияющего не только на самочувствие и силу, но и на всю
жизненную энергию организма. Возводили в старину дома в основном из просмоленных сосен и лиственниц, а там, где эти поролы дерева были редкостью, использовали тяжелый прочими дуб или легко обрабатываемую березу. При этом к выбору деревьев подходили особенно тщательно: к примеру, за несколько лет до вырубки среди хвойных высматривали подходящие экземпляры и делали топором затесы, давая стволам
возможность пропитаться смолой. С лиственными породами - дожидались ранней весны, когда кора легко отделялась отбревен, а лучи солнца придавали древесине особую сезонную прочность. Вот так, передавая опыт, из века в век зодчие оттачивали мастерство и совершенствовали технологии, своими руками укрепляя здоровье русского народа и создавая настоящиеархитектурные шедевры.