народився 21 вересня 1866, помер Бромлі — 13 серпня 1946, Лондон) — англійський письменник, найбільш відомий як письменник-фантаст, хоча має значний доробок праць історичних, на політичну тематику, публіцистики та настільних ігор. Поряд з Мері Шеллі, Едгаром Елланом По та Жулем Верном, вважається одним із засновників сучасної наукової фантастики.До 1893 року відносяться його перші публікації як есеїста і новеліста в популярних газетах і журналах: «Pall Mall Gazette», «Pall Mall Budget». Це дозволяє йому розпрощатися з викладацькою діяльністю і стати журналістом, не обтяженим належністю до будь-якої конкретної агенції (free-lance journalist). До того ж він отримує замовлення на серію повістей і романів з науковим нахилом.
Веллс називає себе «соціалістом», проте «не марксистом». У 1903 році він вступає до Фабіанського товариства, проте скоро у 1909 році виходить з нього.
Протягом творчого життя (з 1895) Веллс написав близько 40 романів і багато оповідань, більше десятка полемічних творів на філософські теми і приблизно стільки ж робіт про перебудову суспільства, дві всесвітні історії, близько 30 томів з політичними і соціальними прогнозами, більше 30 брошур на теми про Фабіанське товариство, озброєння, націоналізм, загальний мир тощо, 3 книги для дітей і автобіографію.
Його першим художнім твором був роман «Машина часу» (The Time Machine, 1895) — про подорож винахідника у віддалене майбутнє. Потім з'явилися «Острів доктора Моро» (The Island of Dr. Moreau, 1896), «Людина-невидимка» (The Invisible Man, 1897), «Війна світів» (The War of the Worlds, 1898), «Перші люди на Місяці» (The First Men in the Moon, 1901, екранізований 2010 року каналом ВВС — «Перші люди на Місяці»), які розповідали, відповідно, про пересадження людських органів диким звірам, про невидимість, вторгнення марсіан на Землю і подорожі на Місяць. Ці романи забезпечили письменникові славу найзначнішого експериментатора в жанрі наукової фантастики і показали його здатність зробити правдоподібною найзухвалішу вигадку. Згодом у подібних творах, наприклад у романі «Звільнений світ» (The World Set Free, 1914), він сполучив наукову вірогідність з політичними прогнозами про прийдешню всесвітню державу. Теза про науку, здатну створити всесвітню державу, у якій людина зможе розумно використовувати свої винаходи, з наснагою повторюється у всіх книгах Веллса, однак його оптимізм знищила Друга світова війна, після чого він в розпачі написав книгу «Розум на краю своєї натягнутої вузди» (Mind at the End of Its Tether, 1945) де пророчив вимирання людства.
Відповідь:
Комедія "Міщанин шляхтич " справді актуальна у наш час. Сьогодні багато людей прагнуть розвиватися, досягати кращого, бути успішними. Проте, не завжди вони це роблять правильно. Як і головний герой твору Журден. Не отримавши в дитинстві бажаної освіти, чоловік вирішив займатися цим одразу ж як подорослішав, що схоже на ситуації різних людей і тепер. Персонаж лише і марив життям справжнього дворянина, з грошима та розумом, майном і маєтком. Коли ж панові пропонували вивчити нові найважливіші науки, він відхиляв їх, легковажно ставлячись до потрібних знань.
Журден ніби й мав охоту навчатися, але не відносився до цього серйозно. Ось це і є головна подібність комедії до сучасності. Люди, які нічого собою не представляють, прагнуть отримати вище місце у житті, але щоб досягнути своєї мети не достатньо тільки мріяти, потрібно приймати й певні рішення.
Ще одна характерна риса, яка з'єднує комедію з реальність - це те, що у людському житті найважливіше не багатство і статус, а уміння виживати у цьому світі, спілкуватися з іншими, розвиватися, збагачувати свої уміння та знання. Бути людяними врешті-решт.
Отже, цей твір приніс для мене особливу користь і розуміння нашого існування. В першу чергу, кожна особа має навчитися манерам і поведінки, бути ввічливим та уважним, а про все інше, а саме: гроші, влада, могутність, - думати в останню чергу.
Пояснення: