Відповідь:
Слова Старійшини
Пояснення:
уривок для вас
– Чайко Джонатане Лівінгстон! Стань у середину!
Слова Старійшини звучали дуже врочисто. Виклик у середину кола означав чи страшну ганьбу, чи то найвищу шану. Коло Пошани – це честь, якої зазнали хіба що найславніші з ватажків. "Так, звісно, – подумав Джонатан, – сьогодні вранці вони бачили мій Прорив! Та мені не треба ніякої пошани. Я не хочу бути ватажком. Я тільки хочу поділитися тим, що відкрив, показати, який простір відкривається перед нами!" Він ступив уперед.
– Джонатане Лівінгстон, – мовив Старійшина, – стань перед очі твоїх товаришів, у Коло Ганьби!
Його наче вдарили дошкою. Коліна в нього ослабли, пір'я обвисло, у вухах зашуміло. У Коло Ганьби? Це неможливо! Прорив! Вони не розуміють! Вони помиляються, вони помиляються!
– ...За своє неподобне легкодумство, – гудів урочистий голос, – за те, що спаплюжив гідність і звичаї Народу Чайок...
Виклик у Коло Ганьби означав, що його виженуть зі Зграї, засудять до самотнього життя на Далеких Скелях.
– ...Настане день, Джонатане Лівінгстон, і ти зрозумієш, що легкодумство тебе занапастило. Життя – це незбагненна таємниця, і нам досить знати одне: ми вкинуті до цього світу, щоб їсти і лишатися живими, поки зможемо.
Джерело:
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=1738&page=2
Був радий до !Наперед дякую за ♛Відповідь:
5. Б
6. А
Пояснення:
5. Вид українського мистецтва XIX століття, представлений творчістю В. Тропініна, М. Пимоненка, Т. Шевченка, І. Айвазовського, О. Мурашка, С. Васильківського та інших, належить до образотворчого мистецтва. Ці видатні художники працювали в галузі живопису, створюючи полотна з різних тематик, стилів та напрямків, що досліджували українську природу, історію, культуру та інші аспекти. Вони сприяли розвитку українського мистецтва та мали великий вплив на його подальший розвиток.
6. Давньоруська хрестокупольна споруда, яка була оточена з трьох боків галереями та оздоблена мозаїками та фресками, це Софійський собор. Софійський собор знаходиться в місті Києві, Україна. Він був побудований у XI столітті Ярославом Мудрим і є одним з найвизначніших пам'ятників київської Русі та світової архітектури. Цей собор має велике історичне значення і є пам'ятником культурного спадку, включеним до списку світової спадщини ЮНЕСКО.