Відносність механічного руху - це залежність траєкторії руху тіла, пройденого шляху, переміщення і швидкості від вибору системи відліку.
Рухомі тіла змінюють своє положення відносно інших тіл в просторі з плином часу. Положення автомобіля, що мчить по шосе, змінюється щодо покажчиків на кілометрових стовпах, положення корабля, що пливе в море недалеко від берега, змінюється щодо берегової лінії, а про рух літака, що летить над землею, можна судити по зміні його положення відносно поверхні Землі. Можна показати, що одне і те ж тіло при одному і тому ж русі може одночасно по-різному переміщатися відносно різних тіл.
Таким чином говорити про те, що якесь тіло рухається, можна лише тоді, коли ясно, щодо якого іншого тіла - тіла відліку, змінилося його положення.
Первый закон термодинамики сформулировал М.В. Ломоносов: Энергия не исчезает и не теряется в никуда, она всего лишь переходит из одного состояния в другое. (Закон известен также как «закон сохранения энергии»).
Второй закон термодинамики известен в несколько интерпретациях: Больцмана, Клаузиуса, Томсона и Кельвина. Первая формулировка принадлежит Клаузиусу, поэтому именно ее необходимо озвучить в первую очередь: Любое холодное тело не передавать тепло другому телу с более высокой температурой.
Третий закон термодинамики известен также как теорема Нернста, ссылается на то же состояние энтропии, о которой упоминал Больцман при формулировке второго закона термодинамики.
Объяснение: