Сопротивление проводника r=p*l/S , где р-удельное сопротивление; l-длина проводника;S-площадь поперечного сечения. Из формулы видно, что l прямо пропорционально r. Т.е. при уменьшении длины - уменьшается сопротивление r. Для нашей цепи неизменным будет значение напряжения U. U=I*r . Определяем I=U/r. Значение величины тока обратно пропорционально сопротивлению,т.е. при уменьшении сопротивления значение силы тока увеличивается ( в нашем случае в 1.5 раза). P=U*I (мощность). При увеличении значения силы тока ( в 1.5 раза) значение величины мощности увеличивается соответственно
вiдповiдь: б) менша
швидкість світла в різних прозорих середовищах завжди менше, ніж швидкість світла у вакуумі, так як щоб отримати швидкість світла в будь-якої прозорому середовищі, ми ділимо швидкість світла у вакуумі на коефіцієнт заломлення цього середовища. коефіцієнт заломлення вакууму дорівнює одиниці.
щоб отримати v (швидкість світла в конкретному середовищі), потрібно розділити c (швидкість світла у вакуумі) на n. тому поширення світла в будь-який прозорому середовищі визначається за формулою:
v = c: n