М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ggghh99
ggghh99
18.02.2021 06:04 •  Физика

Чому після дощу з'являється веселка?

👇
Ответ:
Sasha1998rus
Sasha1998rus
18.02.2021
Небесна веселка - це гарне й одночасно складне фізичне явище, яке можна гати після дощу або під час туману, якщо світить сонце. З веселкою пов'язано безліч стародавніх повір'їв і міфів у різних народів, а на Русі за старих часів по ній передбачали погоду. Вузька і висока веселка віщувала хорошу погоду, а широка і низька - негода.

Радуга являє собою метеорологічне явище, яке виникає в небі. Це величезна дуга, що складається з різних кольорів. Виникненню веселки сприяє високий вміст вологи в повітрі, що зазвичай відбувається після дощу або туману. Різнобарвна дуга з'являється завдяки переломленню сонячного світла в краплях води, які містяться в атмосфері у вигляді пари. Краплі по-різному заломлюють світло, це залежить від довжини світлової хвилі. Наприклад, найдовші хвилі у червоного кольору, тому цей колір вінчає колірний спектр веселки, він належить самій широкій дузі. Потім червоний колір по спектру плавно переходить в оранжевий, далі в жовтий і т.д.Самий слабкий за опірності відхиленню при ламанні у воді - фіолетовий колір, його хвилі самі короткі, тому гачеві бачиться, що цей колір належить самій короткій дузі веселки - внутрішньої . Метод розкладання білого сонячного світла в колірний спектр називається «дисперсією». При дисперсії показник заломлення світла залежить від довжини світлової волни.В оптиці явище веселки називається «каустик». Каустика - це світлова крива лінія різноманітної форми, в даному випадку - півколо або дуга. Різнобарвні промені, з яких складається веселка , йдуть паралельно один одному, не сходячись, тому можна гати колірний перехід, властивий їй, на всьому протязі радугі.С дитинства всім знайомі віршики та приказки, які допомагають запам'ятати кольори веселки . Наприклад, приказку «кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан» знає кожен школяр. Однак насправді, колірний спектр веселки складається не з семи кольорів, їх набагато більше. Основні кольори переходять один в одного через велику кількість відтінків і проміжних цветов.Следует додати, що явище веселки людина може гати тільки по ходу сонячного світла. Одночасно бачити веселку і світило неможливо, сонце завжди залишається позаду. При цьому, чим вище знаходиться гач (на узвишші або в літаку), тим більше видима форма веселки наближається до кола.
4,8(21 оценок)
Ответ:
jkuf80
jkuf80
18.02.2021
После дождя в воздухе много мелких частичек воды ( насыщенный водяной пар) солнечные лучи попадая ( преломляясь)на эти капли раскладываются в спектр, наблюдаем дисперсию света.
4,6(35 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ymniupisos
ymniupisos
18.02.2021

Дано:                                              Решение:

ρ₁ = 800 кг/м³

Р = 3Р₁                        Вес тела в жидкости равен разности между весом  

g = 10 H/кг                  тела в воздухе и выталкивающей силой:

                 Р₁ = Р - Fa

Найти: ρ-ρ₁ - ?            По условию:  Р₁ = Р/3

                                    Тогда: P/3 = P - Fa

                                                Fa = 2P/3

                                             ρ₁Vg = 2ρVg/3  =>  ρ₁ = 2/3 * ρ

                                                                               ρ = ρ₁ : 2/3

                                                                               ρ = 1,5ρ₁

  Таким образом, плотность тела ρ = 1,5*800 = 1200 (кг/м³)

  И ρ - ρ₁ = 1200 - 800 = 400 (кг/м³)

ответ: На 400 кг/м³

4,4(100 оценок)
Ответ:
micha197979
micha197979
18.02.2021

Моме́нт си́лы (синонимы: кру́тящий момент, враща́тельный момент, вертя́щий момент, враща́ющий момент) — векторная физическая величина, равная векторному произведению радиус-вектора, проведённого от оси вращения к точке приложения силы и вектора этой силы. Характеризует вращательное действие силы на твёрдое тело.Понятия «вращающий» и «крутящий» моменты в общем случае не тождественны, так как в технике понятие «вращающий» момент рассматривается как внешнее усилие, прикладываемое к объекту, а «крутящий» — внутреннее усилие, возникающее в объекте под действием приложенных нагрузок (этим понятием оперируют в сопротивлении материалов).

4,7(83 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Физика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ