М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
san31032009
san31032009
04.04.2023 05:16 •  География

1.Какие воздушные массы формируют климат Донецкой области:
а) тропические
б) умеренные континентальные
в) умеренные морские

2. На побережье Азовского моря преобладают:
а) муссоны
б) пассаты
в) бризы

3. К неблагоприятным климатическим явлениям Донецкой области относятся:
а) цунами
б) суховеи
в) таяние снега

4. Характерной чертой умеренного пояса является:
а) смена времен года
б) влажная погода
в) засушливая погода

5. В тектоническом строении выход кристаллических пород на поверхность
формирует:
а) чехол
б) щит
в) плиту

6. Большую площадь по водоснабжению в области имеет:
а) канал Северский Донец-Донбасс
б) канал Днепр-Донбасс

7. Коэффициент увлажнения в тундре:
1. К больше 1
2. К меньше 1
3. К=1
4. К=0
8. Самой высокой формой рельефа Донецкой области является:
а) Приазовская возвышенность
б) Донецкий кряж
в) Приазовская низменность

9. Почему в течение нескольких последних столетий значительно изменился видовой состав степей?

10.Докажите, что Донецкая область занимает выгодное географическое
положение.

👇
Ответ:
archakova65
archakova65
04.04.2023

1. в

2. а

3. в

4. а

5. б

6. а

7. Не знаю

8. б

9. Найдите сами

10. Сами.

Объяснение:

4,5(26 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Vikaa1111
Vikaa1111
04.04.2023
Проливы: Датские проливы‎ ,Проливы Азовского моря,Проливы Балтийского моря‎ ,Проливы Карибского моря‎ ,Проливы Средиземного моря‎ —Антьош,Белл-Айл,Бигл,Босфор,Гибралтарский пролив,Дарданеллы,
Датский пролив,Днестровско-Цареградское гирло,Пролив Дрейка,Девисов пролив,Ист-Ривер,Йелл ,Пролив Кабота,Кальмарсунд,Кансо,Кафирефс ,Килл-ван-Кулл,Ла-Манш,Ле-Мер,Лим-фьорд,Лонг-Айленд ,Магелланов пролив,Марсдип,Менай,Новский пролив,Норт-Минч,Нортамберленд ,Па-де-Кале,Пентленд-Ферт,Пролив Святого Георга,Северный пролив,Те-Солент,Флоридский пролив,Фолклендский пролив,Харлем ,Черноморские проливы,Эврип.
4,4(56 оценок)
Ответ:
Kotic777
Kotic777
04.04.2023
Вплив господарської діяльності людини на природні умови і природні ресурси
Під впливом господарської діяльності людини відбуваються зміни природних компонентів ландшафтів. Під час будівництва міст, доріг, гребель на річках, видобування корисних копалин порушується рельєф. Неправильний обробіток ґрунтів призводить до їх водної і вітрової ерозії, площинного змиву. Розорювання степів, луків, зведення лісів, осушення боліт позначаються на видовому складі рослинності, а отже, і тваринного світу: природні угруповання рослин витісняються культурними (поля, сади, виноградники), збіднюється видовий склад тварин. Зміни цих компонентів ландшафтів впливають на клімат і води.
Вплив господарського освоєння території України на її природні умови і ресурси був неоднаковим у часі і в різних природних зонах. Уже люди первісного суспільства, які займалися полюванням і збиранням дикорослих плодів і ягід, впливали на природні ландшафти. Пізніше, в неоліті (VIII— IV тисячоліття до н. е.), кількість населення зросла, воно вже не могло задовольнитися полюванням на диких тварин І збиранням рослин. Почали розвиватися землеробство і тваринництво. За трипільської культури (IV—II тисячоліття до
н. е.) землеробський вплив поширюється у лісостеповій зоні, де розвивалось орне землеробство, а також в зоні мішаних лісів, де переважало підсічне землеробство. Підсічне землеробство зберігалося тут да кінця XIX ст. Воно призвело до зведення лісів на великій частині території Українського Полісся. На зменшення лісистості на Поліссі і в Лісостепу мав вплив також розвиток промислів в XVII—XIX ст. (виплавляння металу з болотяних руд, виробництво скла, поташу).
До кінця XVIII ст. були в основному розорані лучні степи лісостепової зони і почалося землеробське освоєння степових ландшафтів України. Воно супроводжувалось зведенням природної степової рослинності, що призвело до зменшення зволоженості ґрунтів та висихання степів, і тому з другої половини XIX ст. в степовій зоні України гаються посухи, пилові бурі, вітрова ерозія та ін. Освоєння земель з крутими схилами, неправильна оранка сприяли утворенню ярів, висиханню малих річок, замуленню озер, зниженню рівня ґрунтових вод. Землеробський вплив на ландшафти України є переважаючим і саме ним зумовлені докорінні перетворення природних ландшафтів. На їх місці в процесі сільськогосподарського природокористування сформувались агроландшафтні комплекси (природно-землеробські, меліоративні, пасовищні). На сільськогосподарське користування припадає 80 % земельного фонду України: лісостепові, степові ландшафти розорані на 75—85 %.
На орних землях розвивається водна і вітрова ерозія, що супроводжується змивом гумусного горизонту, видуванням, засипанням озимих культур, садів, виноградників, лісосмуг, каналів, доріг. Водна ерозія нині проявляється на площі 12 млн гектарів. Щорічно до 3 тис. гектарів земель руйнується ярами. В степових ландшафтах через екстенсивну технологію землеробства втрати гумусу за останні 20 років становлять 1,5—2,5 % в орному шарі.
У зоні мішаних лісів України орні землі займають близько 40 % земельного фонду, мало їх у гірських районах: Українських Карпатах — 16,8, Кримських горах — 21,4 % земельного фонду.
Землеробський вплив найбільш проявляється через агротехніку і меліорацію, якими зумовлюється зниження (підвищення) рівня ґрунтових вод. Істотними чинниками землеробського впливу є полив, вапнування, обробіток і піскування земель, впровадження контурної чи смугової системи землеробства, створення лісових насаджень. Вплив осушувальних меліорацій помітний в зоні мішаніх лісів, окремих частинах Лісостепу. Там осушувальні меліорації поєднуються з хімічними, фіто-меліоративними та культурно-технічними заходами (підсів трав, заміна чагарників луками та ін.). У лісостепових і степових ландшафтах України зрошенням регулюється їх вод-
нотепловий і сольовий режими, при цьому проявляються супутні несприятливі процеси (підняття легкорозчинних солей, просадки, підтоплення).
4,8(70 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ