Великий влив на формування клімату здійснює циркуляція повітряних мас. Над материком панують холодні і сухі арктичні повітряні маси, помірні (континентальні і морські) і тропічні. У їх переміщенні велику роль відіграють північно-східні полярні вітри, західні вітри помірних широт і північно-східні пасати. Проте вплив західного переносу повітряних мас з Тихого океану обмежується лише узбережжям і західними схилами Кордильєр. Натомість холодні арктичні маси безперешкодно можуть проникати далеко на південь, а теплі тропічні з півдня – далеко на північ.
Підстильна поверхня – рельєф і океанічні течії – впливають на розподіл тепла і вологи на материку. Через рівнинний рельєф на більшій частині материк відкритий впливові Північного Льодовитого океану і Атлантики. Натомість високі Кордильєри на заході утруднюють проникнення вологих повітряних мас з Тихого океану. На клімат узбереж впливають течії: теплі (Гольфстрім, Аляскинська) здійснюють отеплюючий уплив, холодні (Каліфорнійська, Лабрадорська) – охолоджуючий.
на формирование природных зон влияют: разный угол падения солнечных лучей на земную поверхность — главный климатообразующий фактор; воздушные массы, их типы и свойства (сухие, влажные, теплые, холодные) . циркуляция атмосферы, это второй по значимости климатообразующий фактор. так же чередование поясов с разным атмосферным давлением. постоянные ветры, дующие в данных широтах: пассаты - западные ветры умеренных широт, восточные полярные ветры; муссоны. влияют на климат характера земной поверхности теплые и холодные океанические течения. а также абсолютная высота и рельеф местности (образование осадков в горах)