28 апреля 1947 года из небольшого порта Кальяо на побережье Перу в Тихий океан отправился необыкновенный кортеж. Мощный катер тащил на буксире бальсовый плот, заваленный мешками, корзинами, гроздьями бананов. На плоту шестеро путешественников, возглавляемых Туром Хейердалом, вознамерились, отдавшись на волю ветрам и океанским течениям, достичь Полинезии.Естественно, что подобное путешествиебыло воспринято как откровенная авантюра. Поэтому немало корреспондентов и просто зевак собрались, чтобы посмотреть на людей, избравших столь экстравагантный коллективного самоубийства. Вскоре лодки с зеваками, сопровождавшие плот, повернули назад, и только катер, надсадно пыхтя, продолжал тянуть Кон-Тики в открытый океан. Примерно в 50 милях от берега экипаж катера попрощался спутешественниками, и для них начался длинный и чрезвычайно опасный путь в неведомое.У этого удивительного путешествия была своя предыстория. И началась она за десять лет до начала этого плавания в центре Тихого океана на небольшом островке Маркизского архипелага, где Тур Хейердал с супругой проводили исследования. Позднее он вспоминал, что в один из теплых вечеров «мы смотрели на проплывавшие над нами облака, на волнующееся,освещенное луной море и слушали полуголого старика, который сидел на корточках и не сводил глаз с угасавших угольков костра.
Принципи раціонального природокористування Редагувати
«Нульовий рівень» споживання природних ресурсів;
Відповідності антропогенного навантаження природно-ресурсному потенціалові регіону;
Збереження просторової цілісності природних систем у процесі їх господарського використання;
Збереження природно обумовленого кругообігу речовин у процесі антропогенної діяльності;
Погодження виробничого і природного ритмів;
Пріоритетність екологічної оптимальності на довгострокову перспективу під час визначення економічної ефективності поточного природокористування.
Умови раціонального природокористування Редагувати
Для досягнення стану усталеного (екологічно збалансованого) розвитку необхідна низка передумов, якими, як зазначалося у доповіді «Наше спільне майбутнє» Міжнародної комісії з довкілля та розвитку (1987 р.), є:
політична система, здатна забезпечити участь широкого кола громадськості у прийнятті рішень;
економічна система, що могла б забезпечити розширене виробництво та технічний прогрес на власній міцній базі;
соціальна система, здатна забезпечити зняття напружень, що виникають за умов негармонійного економічного розвитку;
система ефективного виробництва, зорієнтованого на збереження екологоресурсної бази;
технологічна система, яка могла б стимулювати постійний пошук нових рішень;
міжнародна система, що сприяла б усталеності торговельних та фінансових зв'язків.
може що нашла тим