Машинобудуванню належить важливе місце в структурі промисловості Бразилії і характеризується високою питомою вагою спільних підприємств, збудованих за участю США, Японії та розвинених країн Європі зокрема Німеччини та Великої Британії. У структурі машинобудування важливе місце посідає транспортне машинобудування, яке спеціалізується на морському та річковому суднобудуванні. Сьогодні Бразилія входить д п'ятірки найпотужніших країн світу за рівнем розвитку морського судне будування. В останні десятиліття набуло розвитку автомобілебудування за участю Японії, американських і німецьких фірм. Бразилія є найбільшим виробником автомобілів у Південній Америці. Розвивається також локомотивобудування та вагонобудування, продукція яких також поставляється до країн Латинської Америки. Новою галуззю транспортного машинобудування є авіаційна промисловість, яка виникла завдяки притоку капітал і технологій із США та Канади.
Геоэкономика (англ. geoeconomics) — это научная дисциплина, изучающая экономическую ситуацию в той или иной стране, опираясь на различные показатели — её географическое положение, историческое развитие, культуру, чтобы определить её уровень экономического развития и место в мировой политике, берущая во внимание только уровень экономического влияния. Она тесно связана с другими социальными и общественными науками, поэтому также соприкасается с геополитикой, изучением глобализации.[1]
Как политическая стратегия, геоэкономика — новая геополитика (геополитическая экономика), которая разрабатывает стратегию повышения влияния государства с позиций его экономической мощи и обеспечивает достижение внешнеполитических целей, мирового или регионального могущества экономическим путём [2].
Равнины: Русская равнина( Восточно-Европейская). Западно- Сибирская . равнины Якутии.