М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Adilet37373737
Adilet37373737
18.05.2020 13:08 •  География

Краткое описание климатических поясов

👇
Ответ:
stars28082003
stars28082003
18.05.2020
Количество солнечной радиации уменьшается от экватора к полюсам, а воздушные массы формируются по тепловым поясам, т.е. зависимо от широты. По широте определяют и климатический пояс – огромные территории, в рамках которых основные показатели климата практически не изменяются. Климатические пояса определил русский ученый-климатолог Алисов Б.П.. В основу их определения положены господствующие типы воздушных масс, по которым получили свое название и климатические пояса. Климатические пояса делят на основные и переходные. Там, где на протяжении года преобладает влияние одного типа воздушных масс, сформировались основные климатические пояса. Их всего семь: экваториальный, два тропических, два умеренных, арктический и антарктический. Семи основным климатическим поясам отвечают четыре типа воздушных масс.
4,7(54 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Yxcvbnm3
Yxcvbnm3
18.05.2020

Заповедник Самбуру

Национальный парк был создан в 1962 году. Он расположен в центральной части Кении и занимает площадь 105 кв. км. Его территория-это часть лавовой равнины, которая включает различные ландшафты, красные почвы, колючие кустарники, разрушенные вулканические породы, высушенные речные русла и крутые холмы. На юге Самбуру протекает река Браун («Коричневая»). Следуя за ее изгибом можно увидеть пальмы, акации и тамаринд, которые создают волшебный контраст свежей зелени. Дикая природа региона манит и притягивает! Животный мир не менее разнообразен, чем растительный. В Самбуру обитают слоны, импалы, гиеновые собаки и другие виды. В реке водятся крокодилы и гиппопотамы. Из птиц встречаются аисты, орлы-скоморохи, священный ибис и марабу.

4,4(45 оценок)
Ответ:
Malajazaika
Malajazaika
18.05.2020

Для розвитку металургійного виробництва наша країна має доволі сприятливі умови:  

1) великі запаси мінеральної сировини та палива (Надра України містять запаси залізних і марганцевих руд, коксівного вугілля, нерудної металургійної сировини)

2) розташування їхніх родовищ на незначних відстанях одне від одного;  

3) розвинену мережу шляхів сполучення між родовищами;

4) наявні поряд із мінерально-сировинною базою великі запаси води р. Дніпро та водосховища;  

5) розвиток виробництв – споживачів металомісткої продукції;  

6) велику кількість вторинної сировини (брухту);  

7) кваліфікованих працівників.  

Основними чинниками розміщення підприємства чорної металургії в Україні є:

- сировинний (максимальне наближення до джерел сировини, так як чорна металургія України за сучасної технології і відсталого, спрацьованого обладнання — дуже матеріаломістка галузь, яка споживає близько 30% палива, майже 20% електроенергії та води, які використовуються в господарстві країни)

- паливний (максимальне наближення до джерел сировини палива)

У країні склалося три райони концентрації підприємств чорної металургiї:

• Придніпровський район сформувався на базі використання власних залізних руд Криворізького басейну, Кременчуцького і Білозерського районів, марганцевих руд Hікопольського родовища, нерудної сировини Дніпро- петровської області та привізного палива і вогнетривів з Донбасу.  

- Там виникли такі металургійні вузли: Криворізький (низка залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатів і найбільший в Україні металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Pіг»), Дніпровський (центри — Дніпро, Кам'янське, Новомосковськ), Запорізький, Нікопольський (Нікополь, Марганець), Кременчуцький.

• Донецький район виник біля родовищ коксівного вугілля на власній нерудній металургійній сировині та привезених із Придніпров'я збагачених залізних і марганцевих рудах.

- У цьому районі сформувалися металургійні вузли:

Донецько-Макіївський, Алчевський, Єнакієвський, металургійні центри Краматорськ, Харцизьк, Луганськ. Однак тепер, у зв'язку з подіями в Донецькій i Луганській областях, майже всі металургійні вузли і центри, крім Краматорська, опинилися на непідконтрольній українській владі території або в зоні воєнних дій. Це вплинуло на загальні обсяги металургійного виробництва та експорту України.  

• Приазовський район використовував бідні залізні руди Керченського баcейну (у 1990-х роках видобуток припинено) і багаті – Криворізького басейну та Білозерського району, марганцеві руди Hiкопольського родовища, кокс, вапняк і вогнетривкі глини з Донбасу. У районі працюють два потужні металургійні комбінати і трубний завод у Маріуполі. Припортове розташування підприємств сприяє їхній активній участі в експортно-імпортних операціях України

Кольорова металургія:

На відміну від чорної в Україні розвинута порівняно слабо. Вона має ряд особливостей:

а) у рудах міститься незначна кількість металу, що вимагає розміщення багатьох підприємств кольорової металургії поблизу джерел сировини;  

б) у рудах кольорових металів міститься багато різних металів, а це вимагає комплексного використання сировини;  

в) галузь потребує багато енергії і води, а також згубно впливає на довкілля. Таким чином, на її розміщення і розвиток впливають енергетичні та екологічні чинники. Кольорова металургія використовує руди металів, які містять у своєму складі в багато разів менше корисного компоненту, ніж залізна руда. Крім того, на виплавку однієї тонни магнію потрібно до 22 тис. кіловат-годин електроенергії. Тому ця галузь — енергомістке виробництво.

Отже, на розміщення підприємств кольорової металургії впливають два чинники:

- сировинний  

- енергетичний.

4,8(68 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ