Що таке комп’ютери?Комп’ютери - це електронно-обчислювальні машини, які виконують завдання або обчислення відповідно до набору інструкцій, або програм. Перші повністю електронні комп’ютери, створені у 1940-х роках, були величезні, їх обслуговували багато людей. Порівняно з тими ранніми машинами, сьогоднішні комп’ютери - це просто диво. Вони не лише в тисячі разів швидші, а й незрівнянно компактніші: можуть поміститися на вашому столі, на колінах чи навіть у кишені.Комп’ютери працюють у поєднанні устаткування та програмного забезпечення. Устаткуванням називають видимі та матеріальні складові комп’ютера, які включають корпус і весь його вміст. Найважливішій пристрій в устаткуванні - це маленька прямокутна мікросхема всередині комп’ютера, яка називається центральний процесор (ЦП) абомікропроцесор. Це «мозок» комп’ютера - частина, яка інтерпретує команди та виконує обчислення. Компонентиустаткування, такі як монітор, клавіатура, миша, принтер та інші, часто називають пристроями.Програмним забезпеченням називаються команди, або програми, які вказують устаткуванню, що робити. Наприклад, один із типів програмного забезпечення - текстовий редактор, за до якого на комп’ютері можна писати листи. Операційна система (ОС) - це програмне забезпечення, яке керує комп’ютером і підключеними до нього пристроями. Windows - широковідома операційна система.
Фрактальна графіка Фрактальна графіка обраховується як векторна, але відрізняється тим, що жодних об'єктів у пам'яті комп'ютера не зберігається. Зображення будується за рівнянням(або за системою рівнянь), тому нічого, крім формули, зберігати не потрібно. Змінивши коефіцієнти у рівнянні, отримують зовсім іншу картину. Найпростішим фрактальним об'єктом є фрактальний трикутник. Фрактальними властивостями володіють багато об'єктів живої і неживої природи. Звичайна сніжинка при збільшенні виявляється фрактальним об'єктом. Фрактальні алгоритми лежать в основі росту кристалів і рослин. Властивість фрактальної графіки моделювати образи живої природи обчисленням часто використовують для автоматичної генерації незвичних ілюстрацій. Фрактал ( лат. Fractus – складений із фрагментів) – це зображення, якескладаеться із подібних між собою елементів. Побудова фрактального малюнка може відбуватися за деяким алгоритмом або шляхом автоматичної генерації зображень за до обчислень за певними формулами. Зміна в алгоритмах або значень коефіцієнтів у формулах приводить до модифікації зображення. Фрактальну графіку часто використовують для графічного представлення даних під час моделювання деяких процесів, для автоматичної генерації абстрактних зображень, у розважальних програмах. Як і кожна графіка чи програма фрактальна графіка має свої переваги та недоліки. Переваги фрактальної графіки 1) Малі обсяги даних. 2) Простота модифікації зображень. 3) Можливість деталізації зображення. Недоліки фрактальної графіки: 1) Абстрактність зображень. 2) Необхідність використання досить складних математичних понять і формул.
Для всех заданий воспользуемся формулой N=2^i? где N -количество цветов, а i -количество бит на 1 пиксель. Задача 1. N=2^4=16 цветов.
Задача 2. N=224=2^i, поскольку для кодирования 128 цветов необходимо 7 бит, а для кодирования 256 цветов -8 бит, выбираем большее число, то есть 8 бит или 1 байт.
Задача 3. 65536 это 2^16⇒требуется 16 бит или 2 байта.
Задача 4. 1. Узнаем общее количество пикселей 1280*1024=1310720 2. Полученное число умножаем на глубину цвета 1310720*32=41943040 бит = 41943040/8 = 5242880 байт = 5242880/1024 = 5120 кб =5120/1024 = 5 Мб ответ: 5 Мб