М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
goldshell
goldshell
29.05.2023 04:13 •  История

Nbsp;

 

 

1. складіть речення, використавши поняття і терміни:   військово-промисловий комплекс, раднаргоспи, укрупнення колгоспів, ремонтно-технічні станції (ртс), агро міста.

2. які твердження визначають особливості розвитку сільського господарства за часів «відлиги»?

» виникнення залежності срср від продовольчого імпорту. » ліквідація мтс. » примусове затягування селян у колективні господарства. » спроби держави загальмувати реалізацію сільськогосподарської продукції, що вироблялася в присадибних господарствах колгоспників і робітників. » терор голодом як метод покарання колгоспників та одноосібників за невиконання хлібозаготівель і саботаж. » знищення заможного селян: «ліквідація куркульства як класу». » необґрунтоване розширення посівних площ кукурудзи. » укрупнення колгоспів і виникнення проблеми ліквідації «неперспективних сіл».

3. які твердження визначають особливості розвитку промисловості за часів «відлиги»?

» заміна галузевого принципу іння промисловістю на територіальний. » зростання безробіття внаслідок консервування підприємств, для яких бракувало державних ресурсів. » об'єднання державних підприємств у госпрозрахункові трести, діяльність яких ґрунтувалася на принципах самоокупності та одержання прибутку. » пріоритетний розвиток галузей впк перед усіма іншими галузями. » пріоритетний розвиток галузей промисловості, які давали продукцію для країн центрально-східної європи з метою розвитку радянського експорту. » поєднання директивного іння економікою з ринковими механізмами. » створення нових галузей промисловості. » стимулювання випуску необхідної суспільству продукції економічними засобами. » пріоритетний розвиток промисловості, що виробляла засоби виробництва, порівняно з промисловістю, яка виробляла предмети споживання.

4. які твердження визначають особливості соціальних процесів доби «відлиги»?

» закріплення робітників і службовців за підприємствами та установами, де вони працювали, і заборона переходу до вільного обрання ними місця праці. » запровадження гарантованої оплати праці в колгоспах. » здійснення грабіжницької для населення грошової реформи з метою стабілізації кредитно-фінансової системи. » істотне подовження відпусток у зв'язку з вагітністю і пологами. » оптимізація пенсійного законодавства. » переорієнтація частини потужностей галузей важкої промисловості на виготовлення товарів народного споживання. » різке погіршення житлових умов міського населення. » тривалості робочого дня для робітників та службовців з кінцевим переходом на п'ятиденку при восьмигодинному робочому дні. » плати за навчання у старших класах середніх шкіл та у вищих навчальних закладах.

5. поміркуйте, чи були підстави для твердження, пропонованого xxii з'їздом кпрс. наведіть кілька аргументів на підтвердження або спростування викладеної думки.

у кінці жовтня 1961 р. xxii з'їзд кпрс констатував, що у срср склалися всі необхідні умови, щоб у найкоротший термін розв'язати основне економічне завдання: наздогнати й перегнати найбільш розвинуті капіталістичні країни за показником виробництва продукції на душу населення.

6. які особливості життя доби «відлиги» висміяно в тогочасних анекдотах?

1. «радянські футболісти виграли олімпійські ігри, коли микита сергійович пообіцяв засіяти останнє футбольне поле кукурудзою».

2. «за леніна було як у метро: один веде, всюди темрява, попереду світло; за сталіна було як у трамваї: один веде, половина сидить, інша половина тремтить; а за хрущова - як у літаку: один веде, а всіх нудить і нікуди дітися! »

3. «ви вже запаслися милом і пральним порошком?

- ні, а що?

- ну як же, адже хрущов тепер взявся за хімію! »

4. «хрущову ставлять запитання:

- микито сергійовичу, правда, що за комунізму продукти будемо замовляти по телефону?

- правда, тільки видавати їх будуть по телевізору»
іть будь-ласка
терміново

👇
Открыть все ответы
Ответ:
юля2761
юля2761
29.05.2023

ответ:Пoлтopa вeкa нaзaд в eвpoпeйcкoй пoлитичecкoй cиcтeмe пoявилcя дoкyмeнт, кoтopый дoлгoe вpeмя oкaзывaл влияниe нa внeшнюю и внyтpeннюю пoлитикy вeдyщиx дepжaв. В cтoлицe Фpaнции пpeдcтaвитeли oт ceми cтpaн-yчacтникoв пoдпиcaли Пapижcкий миp. Он пoлoжил кoнeц Кpымcкoй вoйнe, кoтopaя к тoмy вpeмeни cильнo зaтянyлacь и иcтoщaлa peзepвы вcex кoнфликтyющиx cтopoн. Дoкyмeнт oкaзaлcя для Рoccии yнизитeльным. Однaкo oн дaл тoлчoк для мнoгиx пpeoбpaзoвaний, a тaкжe пoдтoлкнyл pyccкиx диплoмaтoв к пpoвeдeнию диплoмaтичecкoй игpы.

4,4(81 оценок)
Ответ:
Andrey1privet4
Andrey1privet4
29.05.2023

Бехистунская надпись — трёхъязычный (древнеперсидский, эламский и аккадский) клинописный текст на скале Бехистун (Бисутун), юго-западнее Экбатан между Керманшахом и Хамаданом в Иране, высеченный по приказу царя Дария I о событиях 523—521 гг. до н. э. Самая важная по значению из надписей ахеменидских царей и один из крупнейших эпиграфических памятников древности. Прочтён (в основном) в 30—40-х гг. XIX века английским учёным Генри Роулинсоном, что положило начало дешифровке клинописного письма многих народов древнего Востока.

Объяснение:

правда не знаю правильно или нет, сразу прощения если не правильно(

4,5(79 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ