Объяснение:
На початку XX ст. греко-католицька церква, як і в попередньому столітті, відігравала важливу роль у житті українців Галичини й Закарпаття. Багато зробила вона для українського національного відродження, захисту прав та інтересів українців. Проте наприкінці XIX ст., коли український рух став набувати переважно світського характеру, відносини між греко-католицькою церквою та його провідниками загострилися. Ситуація змінилася, коли Галицьку греко-католицьку митрополію очолив Андрій Шептицький (1865—1944).
Новий митрополит поставив участь греко-католицького духовенства в українському русі в залежність від дотримання ним норм християнської моралі.
1.А. 1205р. 19 червня 1205 року в битві під Завихостом на Віслі проти своїх двоюрідних братів польських князів Лешка Білого й Конрада Мазовецького загинув засновник Галицько-Волинського князівства, великий князь київський і «самодержець всієї Русі» Роман Мстиславич. Його смерть стала приводом до сорокалітньої міжусобиці, яка завершилась перемогою його синів Данила Галицького і Василька Романовича.
2.Б вересень 1210. Прихід до влади Данила Галицького
3.В 1223 Битва на річці Калка бій між русько-половецькими силами і монгольським військом, яка стала передвісником лихоліть у часи монгольського нашестя.
4.Г.1240 Облога Києва Батиєм
5.Д. листопад-грудень 1240. Останній етап облоги Києва Батиєм
6.Е.1245 Отримання Данилом Романовичем ярлика від монгольского хана.
7.Є.1325 прихід до влади Юрія 2 Болеслава
Первое это E .Второе это Фидий