М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
oforange
oforange
25.02.2021 17:45 •  История

плз, ПО 2 исторических факта К каждому высказыванию(


плз, ПО 2 исторических факта К каждому высказыванию(​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
666Dim
666Dim
25.02.2021

Я связываю недолговечность кочевых государств с тем, что у них фактически не было никакой экономики, а политика держалась почти полностью на личности военного вождя.

Также нужно понимать, что кочевые государства существовали по принуждению - это были объединения нескольких племен. Принуждающим центром был вождь, и если он слабел или его не было, государство распадалось.  Какой можно привести кейс в пример? Самый яркий - Тюркский каганат.

Позже появлялись города, которые становились центрами принуждения наравне с императорами. Они были экономическими центрами, в них проходила торговля. Но это полукочевой - полуоседлый тип образа жизни. Но все же, если противник такого полуоседлого государства был более сильным, то это означал конец. Так было с Волжской Булгарией. Государство распалось из-за нападения монгольского войска.

И вернемся к экономике. Ее не было. Экономика существовала на двух основах - завоевания и кочевое скотоводство. На дани государство долго не протянет, нужно было что-то еще. А кочевое скотоводство было связано с огромным количеством трудностей, нужно было искать новое пастбище, завоевывать новые территории. Это хозяйство требовало гораздо больше ресурсов, чем само могло предложить.

4,4(17 оценок)
Ответ:
клим512
клим512
25.02.2021

ответ:

у х ст. християнство стало панівною релігією в європі. на русі про християнство також було відомо задовго до релігійних реформ володимира великого: християнами були аскольд і дір. достовірним є факт хрещення княгині ольги у 958 р. але вирішальним для процесу християнізації нашої країни було введення цієї релігії як державної в 988-990 рр.

на русі християнство позитивно вплинуло на розвиток освіти, мистецтва, літератури, науки. на краще змінився світогляд руського народу. церкви та монастирі стали осередками культури. через те, що україна-русь прийняла християнство з візантії, в київ приїхало багато грецьких священників, письменних людей, які сприяли поширенню грамотності та знань про всесвіт та минулі цивілізації. україна почала процвітати: були написані перші книги, відкриті школи, запроваджено грошову систему.

велику роль у підвищенні культурного рівня населення відіграли монастирі, де велося літописання, створювались бібліотеки, школи, малювання, ікони. в київській русі існувало до 30 монастирів. першим і найбільшим була києво-печерська лавра заснована у 1051 році. назву «печерський» монастир отримав від печер, де мешкали його перші поселенці. засновниками монастиря вважалися ченці антоній та феодосій. тут працювали нестор-літописець, чернець-живописець алімпій, чернець-лікар агапіт.

запровадження християнства як державної релігії (988-989 рр.) відіграло величезну роль в консолідації феодальної держави. християнство відображало ідеологію феодального ладу. разом з позитивними якостями, релігія виправдовувала соціальну нерівність і гноблення людей. церква, яка згодом стала великим землевласником, надавала велику ідеологічну підтримку державі, щоб стабілізувати становище правлячого класу.

прийняття християнства було важливим й для підняття престижу київської русі. церква підвищувати рівень культури, мистецтва, літописання та архітектури. з поширенням християнства візантійська література почала потрапляти у русь. таким чином запровадження християнства поширенню писемності на русі, наблизило київ до європейських держав.

4,6(84 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ