Причинами Великого переселення народів були:
Объяснение:
1) Демографічні зміни, приріст населення у народів Європи в наслідок їх переходу до осілості; тиск з боку інших варварських народів, переважно кочових, який чинився на населення Європи; політика Римської імперії, яка, в наслідок браку власних сил, використовувала в якості найманців (федератів) і розселяла на своїй території;
2) Розвиток виробничих сил обумовив поглиблення майнової та соціальної нерівності у германців та інших варварських народів, призвів до зростання ролі вождя та посилення значення дружини і племенної знаті, які прагнули до захоплення військової здобичи, нових земель, накопичення скарбів і це рухало їх до майже безперервних походів;
3) Різка зміна клімату, суттєве похолодання призвели до зміни грунтів, а разом з тим і зміни флори і фауни, що негативно відбилось на умовах ведення господарства як кочових народів євразійських степів, так і населення європейської Півночі, примушуючи їх шукати нове серидовище для проживання.
Наслідки:
Західна Римська імперія перестає існувати. На її місці виникають держави германців яких навертає до аріанського християнства гот Вульфіла, котрий переклав Біблію готською мовою. Залишену германцями місцевість на схід від Ельби заселяють слов'яни.
Великие географические открытия
Великие географические открытия - представляют собой нахождение новых географических объектов или закономерностей. Особенно важная роль принадлежала открытиям неизвестных прежде частей суши - территориальные открытия. С развитием географии как науки всё большее значение приобретают открытия выявлению географических закономерностей, углублению познания сущности географических явлений и их взаимосвязей. При переходе через пустыни, при плавании по морям люди научились ориентироваться по Солнцу, Луне и звездам. Величайшие открытия были сделаны в конце XV- первой половине XVI века. Никогда больше ни до, ни после этого исторического момента не совершались открытия таких масштабов, имевшие громадное значение для всего человечества.