С конца IV тыс. до н.э. в истории человечества начинается новый этап — появляются первые цивилизации, резко отличающиеся от первобытных обществ. Важнейшей характерной чертой новой ступени развития стало создание государств, которые в IV—II тыс. до н.э. возникают на обширной территории от Средиземного моря до Тихого океана. История этих государств с конца ;IV тыс. до н. э. приблизительно до середины I тыс. н.э. называетсяисторией Древнего мира и условно делится на три этапа:
конец IV тыс. до н.э. — конец II тыс. до н.э. (эпоха ранней Древности);
конец lI тыс. до н.э. — конец I тыс. до н.э. (эпоха расцвета древних государств):
первая половина I тыс. н.э. (эпоха поздней Древности).
В истории древних государств выделяются два основных варианта развития — древневосточный и античный (Греция, Рим), каждый из которых имеет свою специфику. В этой главе рассматривается история древневосточных государств.
v Наступ радянських військ в січні був успішним. 2- 5 січня більшовики вступили до Києва. Влада більшовиків установилася на Лівобережній Україні, півдні Україні. В січні-квітні і на частині Правобережжя України.
v Директорія відступила до Кам’янець-Подільського відбулося об’єднання армії Петлюри і Української галицької армії. Наступ об’єднаних військ в липні – серпні проти більшовиків не був успішним.
v В боротьбу більшовиків і УНР втручаються війська Денікіна, які почали наступ 3 червня 1919 і 30 серпня підійшли до Києва. Влада більшовиків була повалена.
v Денікін відмовився співробітничати з Петлюрою
v „Зимовий похід” армії УНР. Восени Директорія перейшла до партизанських форм боротьби. Взимку 1919 – 1920 рр. серпня УНР здійснює похід в тилу денікінців, а потім радянськими тилами.
Варшавський договір
Намагаючись врятувати УНР Директорія підписує 21 квітня 1920р договір з Польщею.
Умови:
o Спільна боротьба проти більшовиків;
o Відновлення незалежності УНР на чолі з Директорією.
o Польщі С.Петлюра віддавав західноукраїнські землі: Східну Галичину, Західну Волинь, Західне Полісся, Холмщину, Підляшшя.
Объяснение: