М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Koketka2506
Koketka2506
19.12.2022 18:42 •  История

ЗАДАНИЕ%1 1.ЧЕМ ЗАНИМАЛИСЬ УЙСУНИ КРОМЕ СКОТОВОДСТВА И ЗЕМЛЕДЕЛИЯ?
2 КАКИЕ ВИДЫ ИСКУВСТВА БЫЛИ ХОРОШО РАЗВИТЫ У КАНГЮЕВ?
3 ЧТО БЫЛО НАЙДЕНО В КАРГАЛИЙСКОМ УЩЕЛЬЕ?
4 КАКОВЫ БЫЛИ КУЛЬТУРНЫЕ ДОСТИЖЕНИЯ УЙСУНЕЙ И КАНГЮЕВ?

👇
Ответ:
Настя670303
Настя670303
19.12.2022

1 ремеслом.

2. украшение

3. золото

4. не знаю

надеюсь что правильно прости если не правильно

4,8(59 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ainura12a
ainura12a
19.12.2022

2. Основными чертами образования в России в 18 веке было:

5) сословный характер образования;

3. Соотнисите учебные закодения и мотаркое, в прав

A) Смольный институт благородных девиц: Ек2

Б)Петербургский университет : П1

B) Московский университет: Елиз.Пп

I) Кадетский корпус : Анна И.

4. « Петр время был автором книги "Юности честное зерцало, О чем было данное сочинение?

3) об этикете и правилах поведения;

5. Первым российским ученым - энциклопедистом стал М. В. Ломоносов. Это значит, что:

1) он достиг высот во многих областях знания;

6. Соотнесите архитектурные стили в России 18 века с их особенностями

БАРОККО:

J) обилие декоративных деталей , пышную украшенеия, пышные интерьеры

КЛАССИЦИЗМ:

2) античное наследие - как идеальный образец , 6) портик и треугольный фронтон , 3) строгая симметри Я

не копатели коломиец  - что это написано?

Морис Фальконе

Франческо Бартоломео Растрелли _

3) Федор Шубын Er) Иван Аргунса

Д) Василий Треппаковск

E) Денте С.

24) Васканӣ Баженов

3) Антон Лосенко

НЕПОНЯТНО ЧТО НАДО СДЕЛАТЬ В ЭТОМ ЗАДАНИИ

4,6(46 оценок)
Ответ:
06anna11
06anna11
19.12.2022

Період з кінця XIV до початку XVI ст. - час боротьби за збереження культурної самобутності України, подальшого формування українського народу. Чужоземне пригноблення та постійні напади турків і татар не сприяли розвиткові української культури.

Україна мала тісні зв'язки з культурами російського, білоруського, болгарського і сербського народів. Наприкінці XV ст. великий вплив на їх розвиток спричинило виникнення у Кракові та Чорногорії східнослов'янського друкування кирилицею.

У 1491 р. у Краківській друкарні було надруковано "Октоїх", "Часослов", а в 1495 р. у Чорногорії - "Псалтир". Ці книги поширилися в Україні. На початку XVI ст. видавничу діяльність розпочав білоруський учений-гуманіст Франциск Скорина. Протягом 1517-1518 рр. у Празі кирилицею він видав кілька частин Біблії, а в 1525 р. у Вільно - "Апостол". У 1577 р. князь К. Острозький заснував друкарню в Острозі.

У XV ст. в Україні в царині освіти ще зберігалися давні традиції. Початкові школи існували при великих церквах і монастирях у містах, а також у деяких садибах магнатів. Вчителями в основному були дяки, які навчали читати, писати та церковного співу.

Вихідці з України навчалися в багатьох європейських університетах, зокрема в Болонському, Краківському та Празькому. У Сорбонні імена студентів-українців, а також бакалаврів і магістрів зустрічаються вже у другій половині XIV ст., а в середині XV ст. Сорбонна мала кількох докторів-українців. Ті, хто здобув освіту за кордоном, повернувшись в Україну, поширювали тут передові ідеї гуманізму, зокрема вчення Яна Гуса. Дехто залишався працювати на чужині.

Наприкінці XV - на початку XVI ст. у Європі знали про наукову роботу Юрія Дрогобича (Котермака) у Болонському університеті, Павла Русина - в Краківському. У 1481 р. Юрій Дрогобич був обраний ректором Болонського університету. Він написав низку наукових праць з філософії, медицини, астрономії.

Кінець XIV ст. позначений змінами, що відбуваються й у народній творчості. Обрядова поезія істотно звільняється від культових елементів. Український народ створює прислів'я, приказки, казки, легенди. Починаючи з XV ст. зароджується епічна поезія - українські пісні й думи. Виконували їх народні співці - кобзарі. В основному ці твори відбивали історичну тематику героїв. Найвідомішою є "Дума про козака Голоту".

В Україні й далі розвивається літописання. Цікаві історичні відомості містилися в "Короткому Київському літописі", датованому ХІV - ХV ст., а також у так званих литовських літописах. Поширення дістали й церковно-літературні твори: послання, житія святих. Особливо багато таких описів з'явилося в Києво-Печерській лаврі.

Згідно з концепціями М. Карамзіна (1766-1826), В. Ключевського (1841-1911), М. Погодіна (1800-1875), Київська держава була результатом витвору великоруської народності. Російський письменник О. Солженіцин, претендуючи на роль знавця історії, у брошурі "Як нам облаштувати Росію?" пише: "Це все фальшива вигадка, що мало не з IX століття існував український народ з особливою неросійською мовою".

Підбиваючи підсумки, зауважимо, що наприкінці XIV - на початку XVI ст. більшість українських земель опинилася під владою Великого князівства Литовського, а згодом Польщі; Закарпаття було під владою Угорщини, Буковина - під владою Молдови, Чернігівська земля з 1503 р. належала Московській державі, Північне Причорномор'я - Кримському ханству.

4,5(8 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ