да правильно. у тебя 19века
На жаль, на данний момент це гасло є надзвичайно актуальне тому, що в 2013 році Україна перебуватиме в ситуації коли потрібно буде обирати зовнішньополітичний вектор розвитку. Росія дала Уркраїні пів року на роздуми над питанням вступу в Митний союз, з одного на Росію припадає значна частина експорту України, і Україна може втратити партнера, але з іншої Росія отримає "колонію європейського типу", українські товари будуть неконкурентноспроможні, російські інвестори будуть вкладувати кошти лише у вигідні їм галузі, і як показує приклад Білорусії, яка тісно співпрацювала з Росією, спочатку в Білорусії було все стабільно, але останній час гається інфляція, проблеми з економікою, а Росії Білорусія вже не цікава тому, що росіяни отримали все що хотіли від неї.
У Євросоюзі теж неодноразово нагадували Україні про неприпустимість членства одночасно у ЄС та МТ і що зі вступом в останній про євроінтеграцію можна забути. 25 лютого 2013 року у Брюсселі відбудеться саміт Україна-ЄС. Про це вже домовилися Президент Віктор Янукович та Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу. Востаннє саміт Україна-ЄС відбувся у грудні 2011 року в Києві. Тоді лідери ЄС не підписали Угоду про асоціацію через проблеми з демократією в Україні. В Євросоюзі сподіваються, що підписання стане можливим у листопаді 2013 року, проте для цього Україна має виконати низку умов, серед яких першою є вимога припинити вибіркове правосуддя.
Віктор Янукович заявив, що до підписання Угоди залишився один крок. На основі написаного вище я можу зробити висновок, що гасло М. Хвильового геть від Москви дайош Європу є актуальним у наш час.
VIII веке в состав государства франков вошла большая часть Италии, включая и самый Рим, епископы которого, обладая элементами ограниченного суверенитета над патримонием святого Петра, позже называвшегося обыкновенно Папской областью, до середины этого столетия оставались подданными императоров Нового Рима; затем они оказались в положении двусмысленном: признавая свою зависимость от короля франков как суверена, они не объявляли и о разрыве с императорами, которые продолжали считать их своими подданными, хотя и вступившими уже на скользкую лестницу измены, что называлось у ромеев тиранией. Начало завоеванию Италии франками было положено в середине столетия, при Пипине Коротком, который в 752-м г. по благословению Папы Захарии из майордомов стал королем, свергнув с престола и заточив в монастырь последнего правителя из династии Меровингов – Хильдерика. В ходе переговоров между папской курией и майордомом Пипином, или, что вероятнее, уже после их успешного завершения, был сочинен подложный акт, беспримерный по длительности принятия его за чистую монету и по влиянию, оказанному им на церковную и
Объяснение:
вроде вот так