М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
jybais228
jybais228
16.10.2020 13:32 •  История

Напишите лишнее одно слово по теме «Политические репрессии»: Какие из перечисленных имен или событий не взаимосвязаны ( в каждой строчке написать одно лишнее слово, не связанное логикой исторических событий) 1. Байтурсынов А.; Сатпаев К.; Дулатов М.; Досмухаммедов X.

2. Голощекин Ф.; Ежов Н.; Рыскулов Т.; Берия Л.

3. Репрессии, раскулачивание, террор, всеобуч.

4.ЧСИР, ГУЛАГ, Алаш, АЛЖИР.

5. Акмолинск, Караганда, Джезказган, Алматы.

, это .​

👇
Ответ:
evakuleva
evakuleva
16.10.2020

1.-4

2.-3

3.-1

4.-2

5.-3

4,8(51 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
nbuiluk
nbuiluk
16.10.2020
Пригадайте, який матеріал для письма використовували в давнину. Як книга розповідає про час свого створення?

Відтоді, як людина винайшла письмо, книга стала найкращим передання накопичених знань. Таке звичне для нас слово «книга» має давнє походження й означає «те, що пов’язане, скріплене разом». Така назва походить відколи книги існували у вигляді сувоїв папірусу чи пергаменту, іноді завдовжки декілька метрів. Книга завжди поєднує думки, ідеї, погляди її автора з майстерністю художника, друкаря, які створюють її зовнішній вигляд. Тому через зміст книги і через б її виготовлення можна вивчати минуле життя людства у певні історичні періоди.

Упродовж століть книги переписували від руки, зазвичай у монастирях і храмах. Тривала ця копітка праця місяцями, і навіть роками. Книги переплітали в міцні оправи з металевими замками, оздоблювали золотом і сріблом, коштовним камінням і перлами. Тому ціна таких книг була дуже високою: одну книгу можна було обміняти на табун коней або стадо корів.

Київська Русь залишила нам у спадок багато рукописних пам’яток, які є частиною світової культурної спадщини. Насамперед, це тексти Євангелій.

Київські князі всіляко підтримували створення книг. Так, за наказом сина Ярослава Мудрого — Святослава — в XI столітті було упорядковано «Ізборник», у якому містилися релігійні тексти, настанови для князів і портрет сім’ї самого Святослава. «Ізборник» є важливим історичним джерелом, адже з нього ми можемо дізнатися, якими були уявлення русичів про правителя, природу і світ. На думку давніх мудреців, князь мав підтримувати школи та церкви, творити благочинні справи, здійснювати справедливий суд над своїми підданими. Щодо портрету, то він показує нам, яким був Святослав, його дружина та сини.

Окремим видом рукописних книг були літописи, на кшталт «Повісті минулих літ», «Київського літопису».

Що вказує на те, що книги є історичними пам’ятками та витворами мистецтва?



Справжньою окрасою книг стали мініатюри — невеликі за обсягом художні твори в рукописах, книгах, на полотні тощо. Мініатюри відображають біблійні сюжети або сцени з життя людей. Завдяки мініатюрам можна побачити архітектурні споруди, одяг та зброю, речі домашнього вжитку народів, які їх створили.



Чому Остромирове Євангеліє є видатною пам’яткою України

Які події зображено? Що можна дізнатися про життя мешканців Київської Русі з книжкових мініатюр XV—XVI століть?

Ознайомтеся з текстом та ілюстраціями. Розкажіть, чому Остро-мирове Євангеліє вважають дивовижним поєднанням слова та образотворчого мистецтва.

Серед великої кількості середньовічних рукописних книг справжнім шедевром культури Київської Русі є Остромйрове Євангеліє.

Євангеліє було створено в 1056-1057 роках на замовлення новгородського посадника Остромира. Онук билинного Добрині був вправним правителем і хоробрим воїном. Він запросив монаха Григорія, прекрасного художника і талановитого майстра, аби той переписав та проілюстрував Євангеліє.

Остромйрове Євангеліє — доволі велика книга, що має 294 пергаментні аркуші, яскраво ілюстровані орнаментом. Текст написано надзвичайно красивим почерком у дві колонки. Букви не були пов’язані між собою, а слова не відділялися одне від одного. Кожну літеру виписано з особливою ретельністю. Окремі рядки написані розчиненим золотом. Зрозуміло, що замовити таку книгу могла тільки заможна людина.

Євангеліє містить дивовижні мініатюри, що зображують євангелістів Іоанна, Луку та Марка. Святі показані за роботою, поруч з ними — писемне приладдя, книги, сувої, адже вони поширювали Слово Боже серед людей. Недарма саме в Остромировому Євангелії вперше зустрічається слово «книга».

Кожен розділ тексту починається з ініціала — яскраво оздо-бленної великої літери. Учені полічили, що велика літера «В» зустрічається у тексті 135 раз — і жодної однакової!

Знайдіть у зображеннях підтвердження тексту про євангелістів та їхню роботу. Зверніть увагу на оформлення та кольори, які використав художник, складові орнаменту.



Життя книг непередбачуване. Чимало прекрасних творів людства не дійшло до нас, деякі — частково, уривками. На щастя, Ост-ромирове Євангеліє, якому вже майже 1000 років, чудово збереглося. За красою й оригінальністю орнаментів і мініатюр Остромйрове Євангеліє входить до збірки найкращих творів світового мистецтва.

Як Іван Федоров започаткував книгодрукування в Україні

Складіть план розповіді про життя і діяльність Івана Федорова і перекажіть текст за планом.

дешевим і масовим, що прискорило розвиток освіти, науки і культури.
4,8(15 оценок)
Ответ:
orhideya68
orhideya68
16.10.2020

Відповідь:

1

Еще в период Реставрации (1660–1688)  Стюартов началось формирование кабинета  министров из Тайного совета — органа, который со времен династии Тюдоров королю управлять страной. Министры считались  «слугами короля» и зависели от него, вплоть до  того, что монарх из своего «цивильного листа»

выплачивал им содержание.

Правда, во время  Реставрации парламент получил право отстранять некоторых министров и привлекать их к ответственности. Можно сказать, это было право  импичмента. Поэтому уже в конце XVII в. министр мог отказаться выполнять поручение монарха, ссылаясь на «дело Денби» (тогда парламент привлек к ответственности министра —

лорда Денби).

2

Отражением новых тенденций стал «Билль  о правах» (1689), закреплявший права парламента. Но самое главное было здесь то, что монарх законом обязывался соблюдать эти права и  не мог отменить этот закон. Без санкций палат  парламента король не мог издавать законы, взимать налоги, распоряжаться армией, запрещать  прения. Без разрешения парламента король не мог начинать войну. Монарху запрещалось покидать  Англию.

3

Георг II (1727– 1760) уже не имел права присутствовать на заседаниях кабинета.

4

Великобритания вступила в период парламентских реформ 1832, 1867 и 1884 гг. Реформы продолжались и в XX в., вплоть до рубежа

XX–XXI вв. (реформа Палаты лордов кабинета  Т. Блэра). Смысл этих реформ — превращение  Англии в парламентскую монархию.

Вследствие этих событий и тенденций монарх  сегодня только формально имеет большие полномочия. Как институт управления монарх —  не более чем декоративная фигура. Он не может

не подписать принятые палатами законопроекты. Приход монарха в палату лордов для зачитывания написанной аппаратом премьер-министра  тронной речи (которую, по традиции, депутаты

заслушивают в дверях палаты общин) — не более чем символичное участие его в законодательной работе. После событий XVII в. короли

до сих пор не могут переступить порог палаты  общин, а именно там идет бурная политическая  и законодательная жизнь страны

5

На что же имеет право английский монарх  в начале XXI в.? Он может получать информацию о наиболее важных государственных делах, которые рассматривают парламент и кабинет, давать политическим деятелям советы, выражать  озабоченность по определенным проблемам  и т. п. [ Это своего рода «консультант», «рефери», который имеет многовековой опыт  взаимодействия с различными политическими  силами, элитой и стоящий над схваткой, смотрящий на процесс с точки зрения тысячелетней  монархии

В основном британцы требуют  сокращения расходов бюджета на содержание  двора (цивильный лист, выплачиваемый монархам парламентом; кстати, неплохое средство  «приручить» королей; королевский двор сегодня платит подоходный налог и согласен на сокращение цивильного листа).

Пояснення:

По материалам статьи Д. Х. Саликова " МЕСТО И РОЛЬ МОНАРХА В СИСТЕМЕ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ВЛАСТИ  В СОВРЕМЕННОЙ ВЕЛИКОБРИТАНИИ"

4,8(5 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ