Первобытным людям жилось не так легко. И день из их жизни был не из лёгких. Мог пойти дождь с грозой, которую они так боялись. Могли напасть дикие звери. Нужно было постоянно доставать еду. Могли ударить холода, а пещерные жители не могли быть к ним готовы. Так, в один из прекрасных дней первобытные люди занимались привычными делами. Кто-то точил наконечнеки для копий и стрел. Кто-то был уже на охоте. Кто-то готовил пищу. Становление первобытной общины протекало не легко. Наконец, работа была закончена. И один из первобытных дней тоже подошёл к концу...
Я проснулся. В небольшой пещере было сыро и холодно. Горевший в середине огонь, отбрасывал слабые отблески на неровности стен. В моем животе урчало от голода, так как я не ел уже несколько дней.
Сегодня мне предстояло снова отправиться на охоту на оленя и я просто не имел права возратиться домой с пустыми руками.
ответ:Суспільно-політичний рух у Західній Україні – Руська Трійця, "Просвіта", НТШ
Нової якості український національний рух набуває у 1830-х роках, коли у Львові виникає гурток "Руська трійця". Його фундаторами стали вихованці Львівської семінарії М. Шашкевич, І. Вагилевич, Я. Головацький.
У 1832 р. група студентів – членів гуртка проголошує своїм завданням переведення місцевих народних говірок на літературну мову. Молодь підтримали відомі вчені з Наддніпрянської України. І. Срезневський, Й. Бодянський, М. Максимович. "Руська трійця" намагалася поширювати українські історичні традиції, фольклор, ідеї об’єднання українських земель. З цією метою у 1834 р. був підготовлений до друку альманах "Зоря". Його видання, однак, заборонила цензура. Перероблений варіант цього альманаху під назвою "Русалка Дністрова" у 1837 р. все ж вдалося опублікувати в Будапешті.
У "Русалці Дністровій" друкувались матеріали з історії України, особливо про національно-визвольні рухи та її ватажків (Морозенка, Довбуша, Бойчука), подвиги козацтва. Вона маніфестувала нескореність духу українського народу, що мало неабияке значення у справі пробудження національної самосвідомості мас.
Піднесення національного руху в Західній Україні відбувалося в період європейських революцій 1848 р. 13 березня цього року у Відні внаслідок народного повстання було повалено уряд Меттерніха, і до влади прийшли ліберали. Були проголошені політичні свободи й запроваджено парламентський устрій, ліквідовано панщину спочатку в Галичині, а згодом – на Буковині та Закарпатті.
Объяснение:2 травня 1848 р. у Львові була заснована перша українська політична організація "Головна Руська Рада" на чолі з єпископом Г. Яхимовичем, взяла на себе роль представника інтересів українського населення Галичини перед центральним урядом і виконувала її протягом 1848--851 рр. Рада займалася освітою, фінансами, селянськими справами. Свої відділки вона мала по всій Східній Галичині. Руські ради стали організаторами боротьби українського населення за відокремлення Східної Галичини, заселеної переважно українцями, від західної (польської) та надання їй національно-територіальної автономії, за запровадження навчання в усіх освітніх закладах рідною мовою.
Это вроде бы всё. Много, но подробно)